Chci vaše knihy :-) | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Chci vaše knihy :-)

Zveřejněno 14.5.2018

Nee, takhle ošklivě ne, takhle se to neříká, ale… rok se mi ptáte, co si přeju, co nám máte přivést, když za námi vyrazíte do Dolomit. Z čeho bych měla radost. A rok odpovídám, že nic nepotřebujeme a pokud něco, pak doručte sami sebe a dobrou náladu. Té může být i do zásoby! Ale protože jsme vymysleli nový projekt, mám pro všechny návštěvníky Dolomit návod, jak nás potěšit:

Přivezte mi knihy. Pošlete mi je třebas :-) Jakékoli knihy. Nezáleží na tématu, na jazyku, na stáří, na velikosti, na ničem… prostě budujeme takovou nenormální mezinárodní dolomitskou knihovnu. Ve starém dřevěném domečku. Dost daleko od našeho domu, aby nebyl nikdo rušen při výběru, ale pořád ještě v kempu, jsme založili knihovnu. Jinou knihovnu. 

Vejdete, posadíte se, vyberete v klidu knihu a… pokud se vám bude líbit, vezmete si ji ven, usadíte se do lehátek s výhledem na Královnu Dolomit, necháte se konejšit říčkou Pettorina, co vám bude zurčet na dosah a… nebo si knihu vezmete do stanu na den, tři, časem neomezeno. Anebo… když se vám bude kniha moc líbit, tak na furt! Jasně, nikoho se není třeba ptát, není se třeba stydět, není zapotřebí pocitu bankovního zloděje, že cosi milého bylo zcizeno! Ne! Knihy jsou k dispozici všem a kdykoli. 

Naše knihovna nemá zavírací dobu! Neeviduje návštěvníky. Nikoho nijak neomezuje. Proto sbíráme knihy, kde se dá, aby plnily svůj účel a dělaly radost druhým!
Sama vkládám pár desítek našich knih a… také přidám několik výtisků Příběhu opravdové vášně, několik výtisků Příběhu psaného do vody a balíček výtisků Nebát se přát si. 
Baví nás dělat vám radost. A radost nám udělá, když se do projektu zapojíte naplněním naší knihovny :-)

Děkuju za všechny budoucí čtenáře jediné české veřejné knihovny v Dolomitech! 

Dnes větrný kohout pod Marmoládou ukazuje směr… Šumava!

Komentáře

Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit

(21.5.2018 20:54:46)
Dobrý den Blani, připojuji se a pošlu v brzké době nějaké knihy, které posbírám i od přátel. Mějte se všichni krásně
(21.5.2018 21:15:49)
Nááádhera, děkuju za všechny naše budoucí čtenáře :-)
(15.5.2018 12:41:03)
Dobrý den, Blanko. Určitě se k Vám jednou podíváme...byla by to i skvělá svatební cesta ☺ Jako předvoj bych zatím ráda podlala nějaké knihy... Nyní se nám i nashromáždila spousta časopisů o bydlení (budeme stavět). Nevím, jestli byste v knihovně využili i takové časopisy. Přeji Vám krásné dny a hlavně zdraví a plno energie. Lucie
(15.5.2018 13:22:37)
Lucko, bereme i časáky :-) Děkujeme! Pěkné dny a budeme se těšit...
(16.5.2018 10:47:50)
Časáky taky přivezu! Hustler, Penthouse, Leo...kdyby nějakej chudák sám zabloudil :-)
(16.5.2018 21:11:00)
No tak to je dílo... budu mít nejvzdělanější pány údržbáře... budou furt v knihovně :-)
(15.5.2018 10:21:15)
Paráda :-) určitě nějakou knihu přivezu! Bez knih si život nedokážu představit, jsou pro mne únikem z reality, oddechem i balzámem na duši, ty Tvoje obzvláště ❤️
(15.5.2018 10:34:33)
:-) děkujuuuuuu