Follow me #flyingangel2013 | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Follow me #flyingangel2013

Zveřejněno 30.6.2020

IAAF World Challenge - World Athletics Continetal Tour Gold - Zlatá tretra Ostrava, a vložené finále Čokoládové tretry pod patronací Jana Železného, 3x zlatého olympionika! Patnáct čtvrtfinálových základních kol, absolutní top dětských sprintů během vrcholné atletické akce roku!

To byl a je i jeden z cílů sezony 2020 malé sprinterky z hor. Ty další velké akce, povětšinou mezinárodní, zrušila pandemie C-19. I proto se soustředíme na Tretru. 

Stometrový sprint. Královská disciplína lehké atletiky. Jubilejní 60. ročník mítinku! Ani jednou jedinkrát ji Eli ještě závodně neběžela. Vždy jen trénink a testy. Neměli jsme absolutně žádné srovnání. Časy ze závodních tratí na 50 nebo 60 metrů sice mnohé napovídaly, na dvoustovku drtíme i starší běžkyně, ale přece, závod je závod. 

V neděli odjel E-lišky tým sponzorským obytným autem (díky JFautocentrum Písek) do Frýdku Místku a v pondělí se startovalo. 

Severomoravské rozběhy čítaly na třicítku malých atletek a Eli se nemohla dočkat. Před odjezdem si dokonce přišla „postěžovat“ k tatínkovi, že prý… „chtěla bych mít závody co den“ :-) Nu ano, závodíme hodně, o tom jsem psala nesčetněkrát – on nejlepší trénink je závod, a Eli se závody vkládají do tréninkového plánu jako jeho součást. 

Frýdek Místek. Malý stadion mezi viaduktem a vlakovou tratí, počasí pod psa. Potěšitelná byla příprava akce, na které je vidět rukopis těch, kteří podobné sportovní události umí, a dokáží je náležitě i prezentovat. 

Škoda jen, že nebyly povoleny tretry a nestartovalo se z bloků, jak by se na podobnou akci slušelo a patřilo.

Týmový karavan parkuje na dosah ruky od dráhy, celý den intenzivně cedí, ale Eli je zdravě nažhavená! Chtěla by vyběhnout hned. Je alespoň první na registraci a dostává číslo 4. První rozběh. Hodinka rozcvičky, běžecké abecedy a zahřívání. Je 15:45 a povel zní jasně.  

Eli se řadí do rozběhu. Děti startuje halový mistr Evropy na 1500 Kuba Holuša, také z Dukly, a spíkr povídá, že v tomto rozběhu je to asi jasné. 

A bylo. Krásný běh, stanovení osobního času a společné focení s evropským šampiónem, dokonce několik gratulací slyší Eli od diváků a pak… „O postup do mezinárodního semifinále se mladí závodníci utkali na atletickém stadionu ve Frýdku-Místku. Běželo se mi dobře, jsem spokojená. Vůbec nevadilo, že předtím pršelo, usmívá se šestiletá Eliška Anna Milfait po svém sprintu na sto metrů.“ Ano, to je první zásadní vyjádření nejmenší olympioničky pro média :-) Deník.cz už pár hodin po startu o akci referuje, cituje i naší indiánku a je to… součtem fakt povedená kvalifikace.

Přesně tak, uhádli jste, Eli ve Frýdku-Místku vyhrála s přehledem a domů si veze nominaci do mezinárodního semifinálového běhu počátkem září. 

Pozdravujeme kamarády dolomitské, kteří náš tým ve Frýdku mile překvapili! 
A PĚKNÁ FOTOGALERIE 

……………..
Název se neplete, je toho o našem běhání stále více, a nejen v Čr. Tudíž už nějakou dobu a vše pohromadě: tréninky, závody, mnoho fotek a videí, prostě cestu malé atletky na její první olympijské hry za 11 let… můžete sledovat online na Instagramu: #flyingangel2013
(jedná se výhradně o Eli sportovní projekt v angličtině, neslouží k jiné soukromé ani komerční korespondenci) 

Komentáře

Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit

(30.6.2020 20:25:18)

Ahoj Blani, hrozně moc gratulujeme. Věděly jsme se Šárkou hned, že Eli vyhraje, ale že s takovým super časem, tak to bylo překvápko. To je čas na finále ! ;-) Myslíme si, že to vyhraje. Uvidíme, jaký budou další kola a další holčičky. Jestli tam Eli bude mít nějakou konkurenci. My bysme rádi aspoň do semifinále, ale bude to hodně velkej boj. :-D Nevím, jestli na to máme, ale byl by to pro nás taky velkej úspěch. Tak kdy můžu vyhlížet další běžecký úspěchy a výsledky ? ;-)

(30.6.2020 20:37:11)

Ahojky holky, díky a vítám Tě ještě jednou na Eli profilu :-) Čas je na české poměry ucházející, loni by s ním byla třetí ve finále, ale věřím, že za dva měsíce padne někam k 16 vteřinám, když poběží s odpovídajícími soupeřkami. Bylo by krásný, kdyby to bylo s Šárkou! Budeme vám držet palce, a taky, aby měla v rozběhu konkurenci, aby jí za postupovým časem vytáhla. 

Eli míří v pátek do Olomouce na Dětskou Zlatou ligu, dostali jsme možnost startovat, tak si zkusí myslím pětiboj. V sobotu nás čeká nějaký pouťák tady poblíž, jinak má kompletní seznam závodů na červenec na instagramu ve výběru My next race.