Hromadná sebevražda zahradním traktůrkem | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Hromadná sebevražda zahradním traktůrkem

Zveřejněno 14.11.2018

Z dálky vidím přibližovat se náš zahradní traktůrek, ke kterému kluci nedávno vyrobili super přívěs. Divně se kymácí, motor přerušovaně brblá a… řídí ho Roberto celý v předklonu bokem. Pak zaregistruju, že je špinavý jako čuně, hlínu za krkem, prostě, jako by byl v nedávné chvilce krtkem. Pohledem přejedu k vozíčku. Měla jsem to tušit. V podivné poloze tam cosi umolousaného, ohnutého „do protisměru“ a vydávajícího zvuky podobné zvukům poškozeného motoru… 

Robi volá, vezu ti orla. Zavolej indiánky, uvidí alpského orla! Nejde mi to do hlavy, jakýho orla? Na vozíčku přece můj muž! Nohy a ruce mu čouhají přes palubu. Robi smrdí jako levná okresní benzínka. Orel, tedy pan P. se pomalu zvedá a volá, grappu, miláčku tu brusinkovou grappu prosím. 

Byli likvidovat polomy na černé sjezdovce našeho běžeckého areálu. I tam nedávný uragán, co dosahoval po dvě hodiny v kuse rychlosti 190 km v hodině, napáchal peklo. Trať se jmenuje Medvědí okruh. Je to velmi drsná část areálu, vedoucí přímo pod Jižní stěnou nad korytem dravé říčky. Převýšení je tam na hranici homologace. Úžasná trať! V jedné části je zavalená po apokalyptickém uragánu tunami balvanů. Kluci se rozhodnou využít zkratku, stezku pro koně, aby se balvanům vyhnuli. To vše zahradním traktůrkem, jehož rolí z výroby je sekat trávu na loučce u vilky. K tomu s nebržděným přívěsem, v němž budoucí orel (100kg), dvě motorovky, sekery, háky, lana, kanystr benzínu.  

Orlí hnízda jsou v jihovýchodní stěně Marmolady. Často  můžeme orlí krasavce pozorovat, jak krouží za potravou i nad kempem (za jaro "někdo unesl" dva kocoury, kačenu a dost králíků), ale Indiánky jim mávají, muž je pozoruje dalekohledem a vůbec, jsou to jinak dobří sousedé! 

Pak existuje pták, který proto, aby letěl, potřebuje pořádně nakopnout. Je kulatější a v prvotní výbavě pohybu… křídla prostě nemá! Novozélandský kivi barvy hnědé. I tu barvu zeminy TO, co jede na vozíčku, splňuje 100%. Pak začnou pánové vyprávět. S druhou grapou přidají detaily. 

Už vím, že se můj muž v momentě, kdy se traktůrek řítící se stále rychleji a již nekontrolovaně zkratkou po černé sjezdovce převrátil, a po několika saltech zavalil Robiho, mění díky odstředivé síle v nakopnutého zástupce čeledi kiviovitých. Jasně, Robi pod traktůrkem a sprchovaný benzínem si původně myslel, že je to anděl v pohorách, co nad ním letí, ale pak mu prý došlo, že podle elegance pohybu to bude spíš, no, ten orel :-) Pardon, ale… tu grappu snad měli i před jízdou… 

Normálně normální lidí nenapadne, aby podobné věci byť jen vymysleli, natož zrealizovali, ale můj muž má k normálnosti tak daleko, jako s tomu orlovi. A Robi je na tom podobně :-)

Je třeba povědět, že traktůrek poté v místě opravili, uvedli do provozu, opět připojili vozíček s motorovkama a sekyrama, které též v katapultovaném letu doprovodily pana P. na jeho exkurzi alpským vzrostlým lesem, a jasně, pokračovali v započaté cestě… tou samou cestou. Bože! 

Když tak o tom přemýšlím, pak mě v souvislosti s dnešním příběhem napadá ještě jeden nelétavý: dront z ostrova Réunion. Ach ano, česky a příznačně se mu říká blboun nejapný… 

Na fotce je strom, za kterým pánové tou sekačkou na trávu vyrazili na černou sjezdovku…


 

Komentáře

Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit

(3.12.2018 22:33:28)

Napadlo mě jediné: "Nalijte do toho sádru a Drápalík bude mít sochu!" Škoda, že tady není fotka orla! Tu bych ráda viděla

(3.12.2018 22:50:12)

pohled to hezký nebyl :-) 

(4.12.2018 06:59:31)

Vydrží ale neskutečné kousky!!!

(16.11.2018 07:25:06)

:-)) jsem rád, že mám za kamaráda takovýho ptáka:-))

Buďte opatrní! Mám vás rád!!

(16.11.2018 07:32:28)

Začínám mít obavy. Dnes venku krutě mrzne, pánové se balí, mají v plánu nějakou prácičku nahoře v lese. Divá říčka si vytvořila koryto. Nové. A zničila jim vodopád. Asi ho chtějí "reaktivovat". Začínám mít obavy, co se stane dnes :-)  s Tvým kamarádem... 

(16.11.2018 08:18:08)

Fakt to není sranda,v takovým počasí a...věku:-) 

(16.11.2018 11:27:26)

"smrtelná" kombinace  :-) 

 

(15.11.2018 19:34:04)

Jééééééééé, škoda, že jsme toho orla neviděli, jak letěl... a fousy vlály? ... a měl je jako kormidlo?...

Kluci jsou dobří, že se snaží a napomáhají vrácení života pod Horu.

Zdravíme všechny milé pod Horou a myslíme na vás.

PS: u nás dnes první mráz.

Naďa a Mirek z Vysočiny

 

(15.11.2018 21:19:51)

Mno, Roberto měl druhý den volno, jak byl zničenej traktorem na hlavě, a pan P. hekal celou noc... Ale to není vše! Budete vědět první, co se stalo dnes...   Kluci postavili nádherný mostek přes Pettorinu, zítra dám fotky na FB kempu. A pak do jednoho sloupu motorovkou vyřezávali srdíčko, bo je to Srdíčkový most. Pan P. toho měl už dost, předal pilu Robimu a couvnul... Víc, než bylo zdrávo. Padl po zádech z mostu do říčky, kde je po povodni ještě dravé vody dostatek k tomu, aby ho pěkně nesla a otloukala o balvany. Venku bylo pod nulou. No, zbytek si domyslete. Asi tak mu teď právě je :-) :-) 

(15.11.2018 12:01:36)

:) :) :) ... Hlavně, že všichni přežili, včetně traktůrku... :) :) :)

K těm orlům. Vzpomněla jsem si - sídlištěm nám poletují poštolky. Máme kočky, balkón a na něm síť. Původně jsem ji tam dávala, aby nějaká z nich nehupsla z pátého patra za mouchou či ptáčkem. V létě mi ovšem došlo, že je tam proto, aby si poštolka neodnesla kočku pro mladé. Nálety prováděla poměrně přesné.

Jsem ráda, že se humor pod Horou nestal vzácností.

(15.11.2018 12:25:15)

Evi, byla to hrůza... hravně asi pro Robiho, druhý den se hodil marod, že prý ho přejel asi tank! Dnes už makají a zase v lese. A zase s traktůrkem za záda (zatím ne na zádech). bez humoru tady by to nešlo. Nedávno psala jedna paní, co žije dole v Sottogudě. Je to naše vesnička, co teď utrpěla naprosto devastační škody. Psala o nás, že ani oni tam ve vsi (a to jsme kousek od sebe) neumí dostatečně pochopit, jak náročné je žít tady nahoře... e že prý musíme mít dost silný smysl pro humor. Snad nemyslela jen ten černý :-) Mno, jo, prča tu je denně! Pozdravy! 

(15.11.2018 03:36:23)

Jsem prvni. ..hahaha, so ,jen doufam ,ze z toho vseho dobrodruzstvi bude kniha i s foteckama.....uz se tesim a zamlouvam.....hezke dny,nikdy nerikej nikdy

(15.11.2018 07:24:40)

to by bylo Jiťo neprodejné, bylo by tam jistě i pár sprostých slov, což by mohlo někoho třebas pohoršit nebo.... tak :-)  Ale jak říkáte, nikdy neříkej nikdy!