Já už ty medaile neunesu, tati… | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Já už ty medaile neunesu, tati…

Zveřejněno 7.2.2020

V pátek v noci přijíždí naše jednotka do Otrokovic. Útočná jednotka, jasně :-), a pokusí se trochu pozlobit účastníky Mezinárodního atletického halového mítinku Otrokovice 2020. Eli nastupuje k rozcvičení po poledni. Krásná hala plná atletů, úžasný povrch a vstřícní a profi organizátoři. 

Opět jsme si museli účast trochu vyvzdorovat, chybí nám min. 2 roky věku, ale jsme tu. Eliška půjde čtyři disciplíny, ačkoli hodnocená může být jen ve dvou, protože sprint na 40 yardů a skok do dálky pro úplné prcky není vypsán. Začínáme právě tím sprintem :-) a Eli doběhne druhá v rozběhu a v osobním rekordu. Ve finále se před ní dostanou jen atletky věku 9 a 10 let. Začínáme slibně a jdeme na skok do dálky z místa, běžná disciplína atletických přípravek. Parádní odraz a za osobákem zůstane jen kousek, a také je to kousek za vítězkou. Stříbro jede domů! 

Další disciplínou dvojboje prcků jsou překážky, nastupujeme trochu ve stresu, bo už Eli volají také na skok do dálky… Tak šup přes překážky, poprvé v životě závodně, a je z toho bronz!

Skok do dálky bereme spíše tréninkově, však skáče opět s děvčaty, co mají 4 roky navíc! Ale opět osobní rekord, necelé 3 metry! 

Po vyhlášení, když už chce jet tatínek dál, však musí dojet do večera do Bedřichova nad Jabloncem, si Eli sedne mezi dospělé atletky na jejich lavičku, kde se svlíkají a připravují na skoky, a ověšená 4 medailemi tam pozoruje cvrkot, tleská, stoupá si a natahuje krk, aby viděla odrazy, prostě, jako kdyby patřila do jejich party! A takhle ji ty zahraniční skokanky prý i berou :-) 

V tu chvilku za Eli přijde jedna z malých konkurentek, podá ji ruku a povídá, „víš co ty, ty budeš jednou mistryně světa, ahoj“. E-liška poděkuje, pokukuje na tatínka a prohodí, tati, podržíš mi medaile, čtyři na krku jsou moc těžké…

Eli dostane ještě stříbrnou medaili na kombinaci, hromadu pěkných cen, ale to už je konec. Taťku čeká přes 350km směr start Jizerské padesátky, kde Eli běží svůj letošní poslední běžkařský závod. A co potom? Opět na noc přesun zpět na Moravu, na další běh… Ne, nebojte, nejsou vyšinutí, nepřehánějí to a… prostě je to baví tak, že jim do toho raději ani nekecám!    

A až zítra přiletí z Ostravy, snad to stihnou, čeká nás… Státní opera! Naprostá pecka

Fotogalerie atletickohalová!

Komentáře

Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit

(11.2.2020 22:24:40)

Tyjo, škoda, Otrokovice máme za rohem, mohli jsme se přidat ...

(12.2.2020 09:24:26)

Hele, pak stačí občas zajít na tenhle portál a mrknout, co je tady novýho :-)))))) adresa je blanka-milfait.com  :-)))))

(12.2.2020 09:30:31)

Jasne, obcas sem mrknu ;-)

(8.2.2020 03:25:39)

Gratulace i od nas,ale dik patri i tatinkovi, je to jiste hodne narocne na presuny,tak at se vse dari ,hlavne hodne zdravicka

(8.2.2020 08:31:50)

Pozdravy za Velkou louží a diky za podporu! Njn taťka je ale nadsenej a baví ho to, tak je to dobře  :-) takový ty starecky vrtochy  :-)   

(7.2.2020 23:27:32)

Moc E-lišce fandíme a gratulujeme!! 

(8.2.2020 08:30:30)

Dekujeme to vis nechce toho 23 nechat nic náhodě  :-) Právě se ve zmrzlé černé Ostravě chystá na zavod ... 

(7.2.2020 17:06:38)

Čoveče, to bych se mohla i dožít, až bude Eli mistryně světa! Budu pak náležitě pyšná, že jsem kdysi dávno blbla s mistryní světa a její ségrou v Dolomitech v lese...

PS: Eli je úžasná! Gratulace převeliké ❤️ a doufám, že na zámku už máte vyčleněnou rozlehlou místnost (halu) na Eliščiny medaile :-))))))

(7.2.2020 19:49:06)

To samé říká tatínek, že by se toho mohl dožít... :-) 
Nedělej si legraci s tou místností, sice není vyčleněná na medaile, na ty jí stačí indiánek pokoj, ale... jednu místnost otec šampionky vyčlenil na "tělocvičnu". Tak dlouho hledal, kde v okolí by se dala tělocvična nebo sokolovna pronajímat (nikde nic), až vyčlenil jeden sál a tam se denně cvičí a trénuje :-) :-) :-)