Moje životní finále! | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Moje životní finále!

Zveřejněno 7.9.2020

EAM 2013 na Zlaté tretře! Kdo by to byť je tušil před rokem, když jsme jeli s ostychem na první závody. Vlastně, někdo takový už tehdy byl. Věděl, že malá E-liška může cokoli, do čeho se pustí. Stačí plout na vlně mimokomfortní tréninkové píle a drilu. Ta plavba byla fantastická. Eli je ve finále závodu, který je mnohem více, než mistrovský titul. Ty se zatím sedmiletkám nedávají.

V Čokoládové tretře může totiž běžet kdokoli. Nejen registrovaní atleti, ale i potenciální objevy z ulice, z jiných sportů či z hor. Tady soutěžilo v patnácti kvalifikačních kolech a v E-lišky kategorii přes 220 sprinterek! Jen postoupit je malý zázrak, říkám.

Jakýpak zázrak, zpraží mě pohledem muž, je to jen otázka tréninku a vůle. Proto jsme dnes v Ostravě! Já věděl, že tu budeme. Není skromný, ale stojí nohama pevně na zemi. Ví, o čem mluví. Věděl to on už před rokem, že naše malá sprinterka dokáže hodně.

A přesná čísla?

15 měst
224 atletek v kvalifikacích
49 postoupivších sprinterek do mezinárodního semifinále
8 postoupivších do mezinárodního finále na Zlaté tretře

A E-liška? Dnes si vybojovala, a to doslovně, mýtický nominační list mezi dívčí sprinterskou elitu! Do zítřejšího finále!
Eli zatím drží … druhý nejrychlejší čas.

A co na to malá dolomitská běžkyně říká?