Po 30 letech na Dukle | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Po 30 letech na Dukle

Zveřejněno 13.1.2020

Před více jak třiceti lety sprintoval na armádním stadionu tatínek. Přebory hl. města Prahy. Dnes tam přijela malá závodnice E-liška, aby si vyzkoušela týmový trénink. Muselo to být pro muže… plné vzpomínek a dojmů, a pro Eli zase neméně plné novinek!

Zkoušíme s malou sportovkyní kolektivní tréninky v atletických přípravkách, abychom pochopili, zda to má, či nemá smysl. Máme za sebou halu v okresním městě na severu, to samé v krajském městě v Čechách jižních a dnes jsme navštívili trénink malých atletů v Praze. Jeden z největších a nejprestižnějších. Díky paní trenérce jsme mohli dorazit nejen na kukandu, ale i si s dětmi zatrénovat. 

Muž říkal, že se stadion moc nezměnil. Spíše si už moc nepamatuje, jak to tenkrát bylo, myslím já :-) Přesto byli oba nadšení. Eli řádila s dětmi o 106! 

Rozdíl mezi komunitní přípravou ve škole, kterou jsme zdárně zavrhli, a komunitní přípravou v atletickém oddíle je patrný. Hodina přítomnosti je zde natolik intenzivní a bez prodlev, že nikdo nemá čas lelkovat, nudit se, nedávat pozor nebo zlobit. A kdo neposlouchá povely, ten trestem třebas dřepuje...  

To součtem je jeden z důvodů, proč je Eli v domácí škole, ale klíďo píďo si zajede zasportovat do haly na dvě hoďky s dalšími exempláři stejného druhu :-) Tady je to jiné, proto si nejspíše dáme Duklu Praha jako doplňkový trénink.

Základ  pak zůstane v individuální přípravě, tam je ukryto kouzlo všeho důležitého :-)

Komentáře

Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit

(14.1.2020 14:20:49)

Nechcete vzít #79 příště s sebou? On by jim na Dukle ukázal co a jak :-D

(14.1.2020 14:27:45)

není to nááááhodou ideální adept na permanentní dřepování "za trest" :-) vždyť by z toho pak nic jiného neměl :-))) 

(14.1.2020 14:30:08)

Je, ale potřebujeme spíš posílit ruce, tak jestli by pan P. nemohl navrhnout pro #79 trestné kliky! Myslím, že by nám pak stačily dva, maximálně tři tréninky na Dukle :-D

(14.1.2020 14:37:45)

Nemusí na Duklu, může na zámek, Eli klikuje co den :-) Může se přidat a pokud ji překoná, odměna je jistá!