Rodí se klenot! | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Rodí se klenot!

Zveřejněno 6.10.2016

Rémy Martin Champagne Cognac & Blanka Private Reserve 2017

World´s Limited Edition Marmalade

Sto ručně číslovaných a etiketovaných česko-francouzských pokladů z manufaktury Blanky M.

Pod šumavskými kopci směrem do jihočeské krajiny se rozkládá region vyhlášeného českého ovoce. Farmáři a tradiční sadaři z okolí Chelčic a Lhenic tvoří nejzdravější a nejkvalitnější jádro lokálních dodavatelů manufaktury Blanky Milfaitové. Ačkoli pro vyhlášená povidla, která bývají vyprodána již v průběhu jejich produkce, čekají nejlepší marmeládařky světa na švestičky typu „scvrklé prdele“, až za první silnější mrazíky, aby ovoce obsahovalo co nejméně vody, bylo maximálně sladké a chuťově intenzivní, marmeládu švestkovou vyrábí manufaktura z ranějších sklizní. Z plodů masitějších, šťavnatých a stále ještě plných slunce babího léta.

A protože se chuť slavného koňaku 1738 Accord Royal nese na štědrých tónech švestky a fíkové marmelády, je Blanky volba více jak zřejmá. Jihočeské švestky v exkluzivní marmeládě doprovodí jihofrancouzské fíky z prvních letošních sklizní a Rémy Martin

Dokonalá vyváženost a výjimečná ekvilibristika zpracování, precizní propojení jednotlivých chutí, hra těch nejjemnějších nuancí, umění detailu i řemeslná zručnost, to jsou rozdíly, které činí Blanky produkty nevšedními, na jejichž základě byly nejen oceněny tři roky po sobě zlatými medailemi z Mistrovství světa a zlatými hvězdami z Great taste awards, ale které ji vynesly na nejvyšší příčky World´s Class Marmalade Maker.

Ano, už bylo odhaleno téměř vše. Nejlepší české švestky a luxusní francouzské fíky doprovodí koňak, v jehož počátku zůstávají autentické metody destilace na kvasinkách v malých měděných nádobách, což již po tři staletí řadí dům rodiny Rémy Martin na absolutní špičku.  Z nejlepších vinic v oblasti Cognac, a to výhradně v Grande Champagne a Petite Champagne pochází hrozny, které po pálení a dozrání ve vypálených sudech z francouzského dubu z oblasti Limousin, dají naší marmeládě nejen závěrečné osvědčení dokonalosti, ale též tu poslední ingredienci, vrcholnou chuť! Přesně, chuť & vůni přivádějící Blanky klienty k dokonalému šílenství, které se postupně… v několika desítkách minut překlopí v oprávněný pocit, že Božská daň, jak se říká části koňaku, která se odpaří v průběhu zrání v dubových sudech, byla plně nahrazena.

Proč marmeládové čarodějky z šumavských lesů používají právě koňak 1738 Accord Royal? Mimo jakékoliv pochybnosti se jedná o logické spojení s legendou! Jedinečnost tohoto koňaku byla patrná již čtrnáct let po jeho první produkci, kdy francouzský král Ludvík XV. Udělil v roce 1738, naprosto okouzlen kvalitou a sofistikovaností prezentovaného moku, Rémy Martinovi velmi vzácné privilegium - vysázet nové vinice v období, kdy to bylo v kraji přísně zakázané. Jsou to relevantní důvody? Mohla si Blanka vybrat z jiných exkluzivních koňaků Francie? Ale ano, mohla, leč jak psáno výše, marmeládová královna hledá královské souznění i prolnutí a… gastronomický půvab! Jen 1738 Accord Royal, jeho švestkovo-fíkovým nádechem posouvá fíkovo-švestkovou marmeládu do světa splněných snů. Nemohla si přát více!

Kouzlo dokonalosti se zhmotnilo. Kdysi o Blance napsali, že je to svérázný druh umělce, který se realizuje vařením marmelády. Dnes si pojďme toto rčení stvrdit limitovanou soukromou sbírkou, kterou šumavská manufaktura právě uvádí na trh.

V kultovních sklenicích Weck o objemu 160g
Cena limitované edice:  1 kus, 738 Kč 
V prodeji od 10. října 2016

Produkt je určený ke konzumaci v období 2017, 1.-3. týden.
Dodržte doporučený termín konzumace - garantuje ideální propojení vůní a chutí tohoto výjimečného produktu, který výtečně doprovází pokrmy z jemných i hrubších paštik, především zvěřinových s vlašskými ořechy, a je dokonalým průvodcem světem tvrdých sýrů, jak z mléka kravského, tak ovčího. Například sýr Pecorino Romano Blanky marmeládu zbožňuje!

Komentáře

Zatím zde nejsou žádné komentáře. Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit