Tři oříšky, a klidně mnohem více | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Tři oříšky, a klidně mnohem více

Zveřejněno 19.11.2020

Snažíme se dovážet velmi…, ale velmi vybrané produkty, které také sami dennodenně používáme. Ať již k pečení, potěšení, vaření marmelád, nebo pro vaření… tuze pestré, všelijaké. Dnes jsme například přidali do nabídky luxusní Nocciola Piemonte IGP! A aby každý, i kdo nepeče, mohl ocenit nejvyšší kvalitu těchto lískových oříšků, budu pro vás právě z nich a právě letos péct vánoční vanilkové rohlíčky. Samozřejmě s tahitskou vanilkou Grand Cru Raiatea! 

Piemontské oříšky s chráněným označením původu z pahorkatiny okolo Monferrata na severozápadě Itálie, se pyšní uznávanými oceněními, staletou tradicí a fajnšmekři, cukráři i čokolatiéři je po právu považují za ty nejlepší lískáče na světě! 

Nejlepší na světě? Jak jinak, řekli byste, když je prodává (a především vybírá i od farmáře přímo dováží) Milfaitka :-) Ano, chci vám vozit všechny ty výjimečné kousky z mého oboru, a již od dob Slunečné kavárny tak sedm let činím.  

Dnes je náš nový produkt identifikovaný svůdným aroma, lehounkou sladkostí, charakteristickou vůní místa, kde se již od konce 16. století rodí oříšky oříšků, ale též ohromným objeme ruční práce, než se… ten „obyčejný“ oříšek dostane na náš stůl. Opatrný sběr, ruční přebírání před vyloupáním, a následně finální třídění po vyloupání, kde se například selektuje i podle správné velikosti a pravidelnosti tvaru, to vše násobené jedinečnou chuťovou jemností lískooříškové odrůdy Tonda Gentile del Piemonte, a na dokonalou slast je zaděláno! 

V zámeckém Concept storu a v e-obchůdku tak nově najdete oříšky, mouku a rohlíčky také! 

Pražené lískové oříšky 
Pražením se, technicky řečeno, zbavujeme poslední vody v plodu a zvýrazňujeme ta nejkrásnější zákoutí chutí a vůní. I po pražení se produkt ještě jednou třídí, a pak se zásadně vakuovaně sáčkuje. Jen tak se uchová to Nejlepší z Piemontu až na náš a váš stůl. 

Oříšková mouka - Farina di Nocciola Piemonte IGP
Z pražených oříšků se mletím získává kvalitní a jemná mouka, ale též hrubší s malinkými kousíčky oříšků, základní materiál pro všechny dobré cukráře, ale neobejdou se bez nich ani ti nejlepší šéfkuchaři a jejich rafinované pochoutky z kuchyně slané.  

Zámecké vanilkové rohlíčky Grand Cru B.M. 
V naší rodině se jedná o naprostou Nutnost. A to nejen na Vánoce. Panu P. je pekla žižkovská babička několikrát v roce do krabice od bot… No, teď jsme kvantitu nahradili nejvyšší kvalitou. Přijďte zkusit. Objednat můžete v našem e-obchůdku a přijet si pro ně – neposíláme je poštou. Tak nezapomeňte, máslo, mouka, cukr, žloutky, fleur de sel, mleté lískové oříšky Nocciola Piemonte IGP, tahitská vanilka Grand Cru Raiatea, kartička s autogramem a v krásné krabičce… dokonalý dárek! 


…………………………………………………………
Mimochodem: 
Nejvíce lískáčů je na našem trhu z Turecka a Gruzie, mnoho ze Španělska a z Ameriky, ale ten absolutně nejlepší lískáček je úplně odjinud! Místa, odkud náš skvost pochází, jsou zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Plody jsou sklízené koncem srpna, sušené mnoho dní na slunci, tříděné, loupané a pražené ve speciálních pecích… prostě, pojďte je ochutnat. 

Kolikrát se to stalo i vám – kolikrát ani raději původ nehledáme, riskujeme nákupem stáří i trvanlivost produktu, nejednou otevřeme sáček a cítíme žluklost! Praxe :-( V naší výrobě sladkých dobrot, ale i v Dolomitech při tradiční výrobě ochucené pálenky – grapy, jsme zpracovávali a zpracováváme lískových oříšků mnoho. Snad i proto, že jsou nejen chutné, ale pomáhají snižovat krevní tlak a chrání před rizikem kardiovaskulárních onemocnění. A to se počítá! 
 

Komentáře

Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit

(20.11.2020 15:59:49)

OK

(20.11.2020 09:15:30)

Blani, je to super! Letos naděluju luxusně, produkty naší královny. Jen nastuduju spojení.

Příští týden začínám pečení košíčkama, bo u mě je po cukroví scháňka už kolem desátého prosince.

Ať se daří, krásný adventní čas se blíží! :-)))))

(20.11.2020 14:02:14)

Helenko, nebo můžeme vzít do Prahy, až tam pojedeme na trénink...? Zatím krásný čas a budeme doufat, že s epomalu ale jistě věci otočí k dobru... 

(19.11.2020 13:02:43)

Drobná změna :-) Jak dnes kolegové potvrdili Jiřince, fanynce od počátku našich marmeládových věků, zašleme vanilkové rohlíčky tedy i poštou - křehce, ale s vykřičníkem, že riziko jejich polámání nese adresát. Děkuju...