Tu noc byla bouřka nad Messinským průlivem… | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Tu noc byla bouřka nad Messinským průlivem…

Zveřejněno 4.2.2020

…tak kdo jiný se mohl narodit, než Ronja, dcera loupežníka. Nebyl to ale hrad, který by pukl v půli, jako ten tatínka pohádkové Ronji, byla to sopka chrlící popel do dáli a temně dunící. Tu noc se nad dalekou Sicílií objevila malá jasná hvězda.  

Jak se narodila, taková je. Jiná. Divoká jako koně kdysi, bílá jako perla s očima barvy moře v okolí nedalekého vulkánu Stromboli, a plná neuvěřitelných snů. Malinká dívka čtyřletá, která co den vypráví příběhy z říše bájnější, než báje nám známé, a běda tomu, kdo by v ně a jí nevěřil :-)

Jsou tomu čtyři roky. Den před porodem jsme se toulali okolo kráterů Etny, koukali dolů na moře směrem k Africe, vzpomínali na to, jak jsme na černý kontinent odjeli před třemi léty s prvním naším miminkem, E-liškou, a ukrutně se těšili. Muž si Miu tak moc přál, že kdybych neotěhotněla „běžným způsobem“, a já to umím snad i jeho dotekem :-), on by si Miu vysnil… a sen zhmotnil.  

Jsou tomu čtyři roky, Mia Ronja, První toho jména a Matka draků měla 3 týdny, když vyrazila na téměř roční expedici po mnoha ostrovech světa. Knihu z toho možná máte doma :-) Vzpomínáte, jak jsem jí pašovala přes hraniční kontroly, protože jsme neměli ani jeden její doklad do té doby? Jestli bych si to lajzla opět? Jestli jsme rozumnější? Jestli jsme „vyzráli“? No, to si asi umíte odpovědět sami :-), jela bych stejně a opět a znovu a nic neměnila! 

Dnes si tedy připíjíme na narozeniny slečny, která se s oblibou tituluje: pirát, lupič, indián, bojovník, lovec, která nemá panenky ani plastové hračky, objetím plným lásky rozmáčkla naší slípku a umí úžasně zazpívat českou hymnu a recitovat ty tatínkovo básničky, třeba: Znám křišťálovou studánku... 

Tak si připíjíme i s Tebou na dálku, na štestí a zdraví a lásku..., anebo klidně dojeď, připijeme si spolu dnes i celý zítřejší den!    

Komentáře

Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit

(5.2.2020 21:52:23)

Všem, co jsem nestihla odepsat na sms, moc děkujeme a posíláme pozdravy, a 100x děkujeme Šárce na dnešní večerní vajíčka a sukénku z Orlíku  :-)))))) Boží! 

(5.2.2020 08:22:18)

Snad loupežnice, divoženka, ale s velkým srdcem, plného lásky pro každého. Miunko, zlatíčko, moře moře zdraví, štěstí, všechno jen dobré. Plnou náruč lásky, radosti, stále slunce v duši, milující rodiče, Elinku, Maxíka a ta Tvoje hvězdička na nebíčku at tě provází a ochraňuje celý život.

Pozdrav na Zalužanský zámek všem!!!

 

(5.2.2020 21:51:31)

Moc děkujeme Helenko!!!! Pusu z cesty posílá Eli, jede na Moravu na závody, má je ve čtvrtek, tak držme palce :-)  A já děkuju za úžasný vzkaz!

(5.2.2020 02:44:03)

Blani i ja se pripojuji,jo strsne to leti...tak ze vsechno nej,nej, nej at je Mia stale tak kouzelna jak je nyni...hug and kids. ..a vy pozor na doteky...i kdyz ?

(5.2.2020 05:59:25)

Dekujemeeeeee  ;-)))))

(4.2.2020 21:17:11)

Malé divožence přejeme všechno nejlepší. A posíláme velkou pusu, vlastně 4 od každého z nás z Beskyd.

(4.2.2020 21:47:48)

A my jich pět vracíme :-) A Mia moc děkuje!! Pozdravy do vašeho krásného kraje... 

(4.2.2020 19:50:10)

Loupežnici přeji vše NEJ :-)) pusenku k tomu! PS: bože, jak ten čas letí...

(4.2.2020 19:56:36)

No právě... jak letí :-( Muž mi včera povídal, že ty naše děti nás drží "mladšími", a že i proto si jich tolik přál okolo... Tak nevím, jestli bych neměla přidat ještě Anežku :-) :-)