Vánočku jako jo, ale panettone? | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Vánočku jako jo, ale panettone?

Zveřejněno 21.12.2020

Už mi bylo čtyřicet, no ano, peču od základní školy, no ano, staré recepty i moderní franouzské kouzlení, měla jsem vyhledávanou cukrárnu, kde se v hodinových frontách čekalo na dobroty, dodnes peču na zakázku, no jasně, taky ty knížky receptů a různé soutěže, pochopitelně :-) Jsem holka od fochu a nejsem levá, hm? No, ale když jsem si před šesti lety přečetla recept na panettone od Markéty Pavleje, začal mi běhat mráz po zádech.Tedy, z reakcí fanoušků jejího blogu.  

To nedám. Nejspíš. Přestala jsem si věřit. Markétin recept se nesetkal s úspěchem, její čtenářky píší, jak se podle něj péct nedá, těsto nekyne… atd. A to je paní kuchařka! Jak asi dopadnu já? A tak jsem se k tomu celých šest let od publikování jejího receptu ani neodvážila.  

A tak moc sem chtěla. 

Po pár letech v Itálii, kdy je panettone okolo vás dennodenně, kdepak jen na vánoce, ale na velikonoce též… A během roku? Pořád ho někdo peče, vozí, posílá… a my to máme rádi. Dokonce jsme ho do Slunečné kavárny dováželi od těch nejlepších italských výrobců, malých řemeslných a v úžasných baleních, kdy kilo nejde pod tisíc korun a krabice s mašlemi jistě také za pár stovek! Prostě, panettone je můj osud :-)

Technicky vzato, internet takto popisuje panettone pro ty, kteří netuší: 

„Panettone je italský sladký chléb původem z Milána, který se obvykle v Itálii jí o Vánocích. Panettone má tvar kopule a je obvykle 12–15 cm vysoké. Do těsta se běžně přidává kandovaný pomeranč, citronová kůra a rozinky.“

Jdu na to, ale recept dnes nečekejte, je jich plný internet, tak třeba příště. Můj mám od přítelkyně Giancarly z Benátek, co má u nás v Malga Ciapela chatku na léto. No jo, od té, co má u nejslavnějšího náměstí všech náměstí, Piazza San Marco, rodinné rybářství, a rodina její měla také slavnou benátskou pekárnu! Mimo jejich panettone nám co týden vozila ty nejlepší ryby a mořské plody, ach jo. Kde jsou ty časy předkovidové. 

Čtrnáct hodin kynutí (druhý mi bude z kvásku kynout přes 30 hodin), extra lepková mouka speciálně poslaná z Itálie, kandovanou pomerančovou kůru jsem připravovala z našich sicilských, prostě… špičková Grand Cru vanilka Raiatea, troška zlaté citronové marmelády a na kilového parádníka na 7 vajíček! Nic moc navíc, žádný vylepšeníčka tam nepatří. 

Jak to dopadlo? Že prý bude muž čekat se mnou. Ve dvě mu zhasínám lampičku a zavírám do ložnice, nedá se to poslouchat :-) Sedím v horní kuchyni a zírám do nasvíceného zámeckého parku. Jak to dopadne? 

Z pece je vytahuju před třetí nad ránem, a na osmou servíruju dětem k snídani. Sežráno! Naštěstí máme dva! Muž nešetří pochvalou! Ale popravdě, celé ty roky si říkáme, že poctivá vánočka, je poctivá vánočka a nedáme na ni dopustit. To bude platit i do budoucna!  

Mrkněte na pár nekašírovaných fotek

Komentáře

Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit

(22.12.2020 13:11:02)

Dobrota od pohledu ❤️ a moc krásné.

(22.12.2020 13:15:04)

Není marnej, až pojedete okolo, dejte vědět, upeču na ochutnání :-))) Jen to kynutí v desítkách hodin potřebuje trochu lepší časový management, než je ten můj :-)))

(22.12.2020 13:09:52)

(22.12.2020 11:13:43)

Už mi bylo padesát, no ano, nepeču od základní školy, no ano, mám ale jednu kouzelnou bytost, díky které si tu teď adventně lebedím se zámeckými vanilkovými rohlíčky Grand Cru B.M. ( btw, kdo objednal, věru neprohloupil, bo jsou... SVĚTOVÉ a navíc, osobní zámecký kurýr vás při doručení osloví " čau kotě! "  :-))))))  noooo a parťáka mi dělá i vaječňák, včera řádilo prosecco se sirupem z bezových květů zámeckých s citrónovou šťávou (chjo, posledním), ALE potěšit se stále mohu v komůrce, kde na dřevěných poličkách sladce trůní Bláni marmošky světový :-)))))) Toš takový malý soukromý Vánoce tu mám!

Chci Vám všem, B+P+B+E+M+M i fanouškům na netu zdejším, popřát poklidné, spokojené, voňavé a kouzelné svátky vánoční ❤️❤️❤️

(22.12.2020 13:17:41)

Ježíšššš, to zní dokonale! U vás to musí vonět :-))))) Já pekla doteď ty zatracený rohlíky, a kurýr dnes letěl s várkou na Prahu! Užívejte si, buďte spolu a v klidu, mějte se rádi! Já pomalu ale jistě zavírám a budu mít snad dva, tři dny také pohodičku. Pokud se tím dá popsat starost o 4 hladové krky... :-)))

(22.12.2020 02:39:34)

Verim,ze je vynikajici.U nas pece moje snacha....jeji vanocka nema chybu, nejlepsi jakou jsem kdy jedla.Pavlinka je take z Cech.Preji hezke vanoce vsem u vas

(22.12.2020 13:14:08)

Vánočka je NEJ a nedá se nahradit, u nás se na ni klepou všichni a... asi jdu péct, dostla sem taky chuť! Krásný předvánoční čas do obou Amerik!