Vysvědčení, první… | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Vysvědčení, první…

Zveřejněno 16.1.2020

Máme za sebou první pololetí první třídy naší první dcerky v domácí škole. Vstoupili jsme na neznámé území, ale s absolutním přesvědčením, že se jedná o jediné možné řešení.  První měsíc byl za Polárním kruhem, často jsem o průběhu psala, sdílela pochybnosti, těšila se a...

A nejen z důvodu našich expedic a života v Dolomitech, ale… abychom to byli my, kdo dá E-lišce základní vzdělání. Nejenom to. Formátovat budoucnost naší rodiny musí maminka, tatínek a… pomáhá i Baruška :-) 

Dnes jsme měli „pohovor“ či „přezkoušení“ se zástupcem naší dozorové školy. Předem jsme si museli vystavit hodnocení, my sobě a Elišce a moc nechápali ani systém, kterým se máme prokousat :-) Hodnocení bude posouzeno přísnou komisí, stálo dole malým písmem. 

Dorazili jsme včas. Jeden hotel v Praze, kde v salonku čekala neúprosná skvadra pedagogů, natěšených děti a rodiče náležitě zdeptat, případně všem „indivindi žákům“ dokázat, že rozhodnutí jejich rodičů bylo… chybné :-) Minimálně chybné!  

Nestalo se. Učitelé na jedničku, atmosféra na jedničku, Eli měla pocit, že je to vše príma hra a… pak na nás přišla řada! Tak ukaž, Eliško, copak si to namalovala, tos byla opravdu ty, hm? Přečti první větu. Hm? Desátou raději, hm? No a třebas tě dostaneme na počty! Kolik je například…, hm? Aha! A kolik je třeba…, hm? Aha, ty si nějaká šikovná! Šok pro učitele, prý si nás musí řádně zapamatovat a budou o nás šířit zvěsti. Šok pro rodiče, že líp to prý nešlo…

Pak se na nás přišli podívat další pedagogové, zvědavost nedala. Pak nás poslali domů. Eli se učí v průměru hoďku denně. 

Jednička s hvězdou jako vrata, to je to poslední, důležitý byl průběh, pohoda a splnění nadlimitních očekávání :-) 

Jasně, je to „jen“ pololetí první třídy, ještě sedmnáct pololetí nás čeká, ale… pro nás dnes strašně důležitá odpověď a odezva na první půlrok domácí školy! Budeme dál bojovat. Tohle nás všechny prostě baví! 

…………………
Je čtvrteční večer, jsme v Jablonci u atletické haly. Ráno nás čeká předzávod velkého závodu sobotního! Ale o tom až příště. 

Jo a na stole karavanu, jsme tu obytkou od kamaráda Majkla, máme prosecco a na etiketě stojí, že je „vegan“! Muž vytřeštil oči, zamotala se mu hlava a vykřikl, že to nebude pít a že vyhodí celou láhev! A otevřel si džus. Na krabici od džusu (pomeranče brazilské) našel: „karton z odpovědných zdrojů“. Vyhodil oboje :-) Kam se ten svět řítí!? 

A co na to Gréta? 
 

Komentáře

Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit

(17.1.2020 18:17:55)

Blani, pořád musím opakovat, skvělí rodiče, skvělé děti, celé rodince ať se daří a hodně dalších úspěchů Elišce ve škole i ve sportování a vůbec ve všem. Opatrujte se ! :-)))

(17.1.2020 18:46:27)

Dobrý večeeeer z Jablonce, druhá noc na parkovišti před atletickou halou, zítra finále mezinárodního atletického mítinku JH2020! Helenko, chceme jen lidem okolo a v dáli ukázat, že to jde i jinak, neříkám lépe, ani hůře, nej jinak... tedy NEJLÍP  :-))))) totiž, být s dětmi co nejvíce, snad i POŘÁD :-))))

(17.1.2020 03:38:06)

Jednicka s hvezdickou  i od nas......take mamince a tatinkovi,vsichni si zaslouzi,jen tak dal. Hezke dny vsem,v nedeli jedu lyzovat,knecne nesnezi a slunicko bude.

(17.1.2020 07:57:38)

Děkujeme do Emeriky! Je to nejdrobnější úspěch, jasně, ale pro nás má význam nenapodobitelný, proto se dělím :-) Probudila jsem se na parkovišti v Jablonci před stadionem a mínus 4, torchu námraza, ale... žádná zima! Nesněží a nebude. Tragéde. Smutek. Suchá zima přinese přírodě jen peklo...