Zvyk je železná košile, a nový obchod! | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Zvyk je železná košile, a nový obchod!

Zveřejněno 19.5.2020

Stavíme na několika zásadách a zvycích. Ať již v rodině, sportu nebo cestování i psaní, tak v obchodování. Většinu toho znáte dobře :-), včetně tolik diskutované oponentury okřídlenému Náš zákazník, náš pán. U nás platí, že co zákazník, to partner, žádný pán. Vyrovnaný vztah. 

My i zákazník, pokud chceme a přejeme si to vzájemně, můžeme spolu obchodovat, můžeme tu být jeden pro druhého. Ale nemusíme. Obojí je svobodná vůle. Na prvním místě je respekt, úcta a slušnost tam i tady. Vyžadujeme to důsledně. Tam i tady. Bohužel to nešlo jak s některými zákazníky, tak to nejde ani s mnoha obchodníky. Přesto, my se o to snažíme a řídíme se těmito zásadami téměř deset let. Přes některá pravidla prostě vlak nejede. 

Pak je jedna zásada, která se nám protočila o 180 stupňů. Otevřeli jsme zastoupení v několika zemích, prodávali napříč Evropou a po Čechách byly marmelády v mnoha obchodech, restauracích, megaluxusních hotelech, směřovaly do letištních shopů… atd. A po čase se nám to přestalo líbit. Chyby začátečníků. Také naše nestíhání kontrolovat, zaučovat a kontrolovat. Tak jsme vše zavřeli, drželi si chviličku Curych a Prahu a pak i to šmikli, a prodej šel jen přes Srní a posléze přes manufakturu v Dolomitech. 

Ta jedna zásada ale doznala pozitivní trhlinky. Vývoj? Ano, pořád odpovídáme na telefony zájemců o odběr našich produktů k dalšímu prodeji, že ne, že tudy cesta nevede, také proto jsme si otevřeli concept store na Zalužanském zámku, abychom vyslyšeli vaše volání po obchodě v Čechách. Ale co se tedy změnilo? 

S časem, jako zázrakem, se rodí místa, kde být… je čest. Ve fanklubu Marmeládových čarodějek a čarodějů je mnoho úžasných lidí. Už jsem vám tu představovala několik z nich, namátkou Martinu a její sušenky, šílenou Míšu a její marmelády a dnes, no dnes jsem právě porušila tu zásadu. 

Moc ráda vám představím Ríšu a Martina z Litoměřic, kamarády, fanoušky a šikovné podnikatele, a jejich Noravank v Mostecké ulici… To jsou nejen vína plná slunce. Je to též úžasný prostor, starý dům s duší a příběhy v centru, boží koncept, luxusní chleba a další delikatesy, perfektní kluci s hlavou i srdcem na svém místě, prostě kombinace dokonale dokonalá. K tomu představení s radostí dodám, že tam někde uprostřed toho všeho najdete od zítřka i nejlepší marmelády na světě, za kterými stojí náš životopis, láska a oddanost dobré věci!

Časem přidáme i další naše produkty a moje knihy. 

Zajděte ochutnat, zajeďte nakoupit, tady dávám ruku do ohně - a pozdravujte na severu! 
 

Komentáře

Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit

(19.5.2020 22:01:18)

Díky, krásně se to čte. Moc si vás vážíme a mám radost, že jsme se před lety potkali u rekordu s tričky a velikou sklenicí marmelády a jsme od té doby stále spolu. Blízko, nebo trochu dál. Ode dneska zas o kousek blíž. Díky.

(19.5.2020 22:05:56)

Jsme součástí jedné rodiny, klidně jí říkejme marmeládová :-), ale já s myslím už roky, že se z toho stalo hodně víc... většího :-)  Ať se v Litoměřicích dobře daří! Mám vás ráda všechnyyyyyyyyyyyyyy tři a moc :-)