Nejvýznamnější Češi roku | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Nejvýznamnější Češi roku

Zveřejněno 15.10.2019

Před pěti lety jsme se v tento čas připravovali na velké focení a natáčení… pro krásný projekt Nejvýznamnější Češi roku. Setkala jsem se s perfektními lidmi, tenistkou Kvitovou, dnes již zemřelým hrdinou vojákem Mevaldem, lezcem skal nejvyšších Jarošem, transplantologem Pomahačem, generálem Pavlem, statečnými školáky Martinem a Jenem, kteří zachránili život muži s infarktem, a dalšími velkými lidmi (nejen) toho roku!

Bylo to období velmi hektické, plné čtyřiadvacetihodinových povinností k médiím, nakladateli a fanouškům, stále v poklusu, stále na telefonu a v autě, a až dnes vidím, že nás to málem zničilo. Tenkrát výsledkem všeho byl útěk na další expedici a pak do Dolomit, a… pokus všem a všemu zmizet. 

Uběhlo mnoho let, je opět podzim a na zámeckou chodbu v Zalužanech moje PR asistentka Karolínka zavěšuje „historické vzpomínky“: diplomy a ocenění, pár fotek a… je tam i ta z projektu Češi roku. Jsem i dnes pyšná na umístění mezi takovými jmény, velmi pyšná. A na ještě jednu věc jsem pyšná, a jsem moc ráda, že se změnila: už se nebojím novinářů :-) 

Pojďme si ty chvilky připomenout, však byly oslavou nejen jedné malé holky z lesa, ale především všech živnostníků a drobných rukodělců, podivných to lidí :-), kteří by měli být chráněni zvláštním zákonem! 

Pro život na planetě jménem Země je řemeslník o moc důležitější konstanta, než chemický technolog, toho času permanentně migrující politik Kalousek, smutná, do politiky zatažená panda čínská, pro reálnou politiku zbytečná celá existence Senátu či politiky nezajímající objev archeologa v polní vykopávce u Čimelic. A přesto je to obráceně - politický cirkus, včetně všech těch inside šašků, stojí zemi mnohonásobně více, než tolik potřebná podpora drobnému podnikání! 
 

 

 


Komentáře

Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit

(15.10.2019 21:23:56)

Priceless! Zážitek jako blázen! Respekt!

(15.10.2019 21:28:14)

:-) 100%