Austrálie – Brisbane – OH 2032 – EAM | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Austrálie – Brisbane – OH 2032 – EAM

Zveřejněno 23.7.2021

To je rovnice, ke které se směřuje. Už je to rok. A už jen 11 chybí. To je tak akorát. Deset tisíc hodin práce v mimokomfortní zóně. Čekali jsme na oznámení místa. Líp se vše plánuje :-) Znáte to, logistika nepočká, říká pan P. 

Týden už je Austrálie pro OH 2032 potvrzena. Koupíme letenky předem, a zasadíme vokurky, aby byly k řízkům na sváču potom. No taky zasadíme prase. Nebo dvě. Ušetříme :-) 

Někdo se tomu tady snad uchechtnul? Vy nemáte cíle? Ne sny, ale cíle? Nejde si za něčím? Někdo tomu snad nevěří? 

Co vše se může stát do roku 32, říkáte? No, jasně, s touto logikou by jeden nešel ani na rande, ani se nepřihlásil do autoškoly nebo nevystrčil nos z pod okapu! 

My máme ty roky před sebou jasné. Rodina se tomu přizpůsobila. Práce též. A nejeden z vás tady E-lišku v její cestě už podporuje. Smekám! 

Teď by mohla být řada i na vás, ano, na Tobě taky. Rozpočet je astronomický, ale já to mám jako se vším. Chci od světa hodně? No ano. Musím mu též hodně dát. A pokud dám více, než je běžné, přijatelné většinou či představující průměrný svět ostatních, dostanu, co chci. Už to znám :-)

E-liška má sen a my ho sdílíme. Ukázali jsme jí ho, ano, žádný miniprcek nemá v hlavě jasno. Ukazujeme cestu. Někteří rodičové ukáží na flétnu, jiní na vědeckou laboratoř, dobrého ženicha nebo třeba tenisovou raketu (to nese). Někteří ukazují jen majetek, jiní v opaku… neukazují na nic. U nás máte jasno. Cíl znáte. Cestu sledujete druhým rokem. 

Ti nejvěrnější poletí s týmem a budou sedět na čestném místě, viďte Jani a Jirko, Radku, a Radku s Janinou :-)

Dnes započaly hry podivné, odkládané, omezované a v zemi konání nechtěné většinou, přesto hry olympijské, a nic víc v životě atleta není. Eli dnes se sourozenci a kamarádem Bertíkem koukala na slavnostní zahájení. Malá atletka u toho vydržela celé 4 hodiny. Bylo na ní vidět, že… není ničeho nemožného v jejím chápání světa. To je dobrý start. Ten nejlepší. 
 


Komentáře

Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit

(26.7.2021 15:34:34)

. Blani  7.8. to je HK?? Ja jen ze tam budem a budem hooodne hlucný při fandění :))) a ted jdu ulovit nějaký prase abych si nacvičil výrobu řízků to až poletíme fandit Eli  na OH tak to už bude brnkačka.A samo že vezmu i pro Vás (snad pan P do té dobu nebude vegetarián)... :)))

(26.7.2021 21:45:48)

Se nám na 7.8. sešlo hned několik závodů... paráda :-( a pak koukaj, jak málo lidí jim na jednotlivé akce jezdí. No, Ráďo, jasně, je to HK. Budeme se moc těšit na fanouškovskej kotel a vůbec... na setkání prostě! Jo a těch prasat asi víc. Díky!!! 

(24.7.2021 08:57:36)

Si piš! Že pojedééééém :-)))

PS: já to aktuální podivné Tokio nějak nedávám :-((( zahájení jsem si nepustila, je mi líto těch prázdných tribun i chování místních organizátorů, co dávají každým okamžikem pocítít, že olympidáda je pro ně nežádoucí. Zatlačím slzičku u těch, kteří po mnohaleté dřině prostě ke svému olympijskému klání nenastoupí. Stále jsem si nezvykla na pohled do tváře s rouškou, chybí mi mimika a úsměvy lidí. A i tak fandím všem sportovcům, pro které každodenní testování musí být stresem enormním. Srdcovkou jsou pro mne letos kluci baskeťáci !!! To ve mne ožil duch mládí, střílet trojky z dálky a usilovně bránit v útoku budu s nimi na dálku i já :-))))

(24.7.2021 14:36:20)

Si píšu, že se tam uvidíme!!! 

K tomu Japonsku... já to asi vidím optikou kolaře Ježka, co si 5 OH dal. Napsal, že pořád je to pro něj cosi posvátného, vrchol vrcholů, ať se děje okolo, co se děje. Ačkoli můžeš mít v určitém ohledu i ty pravdu, pro nás je to prostě to nejvíc, kam se dá dojít, je to cíl mnoha let snažení, cíl stejných z celého světa a... asi by mi bylo vše okolo ukradené, vše bych vytěsnila z hlavy...  vidět hořet na vlastní oči ten oheň jako včera v telce. Odmyslela bych si její odpornou politizaci, přešlapy i podivnosti a udělala maximum, aby mi ji nikdo nevzal. Historie se nebude ptát na mračící se Japonce, na testování ani roušky, nebude se zajímat o diváky, natož se nebude zajímat o výmluvy, bude se tě ptát na jediné... KOLIKÁTÁ SI BYLA? 

Moc pozdravů, Eli byla nyní téměř dva týdny trochu mimo proces, viróza, přišla o velký závod v Itálii a něco i v Čr, ale zasejc je nemálo natěšená na další akce a... na OH v telce. Víš, že máme poprvé v životě doma TV a to jen kvůli tomu sportu, pro tu olympiádu? No a ještě drobnost, letos bude startovat opět v Bílé a já pojedu s celou partou také! 

 

(24.7.2021 15:08:00)

No vidíš! Tvému úhlu pohledu na olympiádu nelze nic vytknout! Jde to

(24.7.2021 15:09:52)

Kousek se mi tu nepřepsal...

Bílou značím do diáře, 7.8. fandit přijedeme. Pusu Vám všem do dálky posílám.

(26.7.2021 21:47:34)

Jani, chyba, jak jsem psala výše panu R., Bílá byla až na třetím místě, prvně se slíbila účast do Hradce. Takže ten den odpo sme v HK... To kdyby náááhodou. JInak pusu a ahoj.

(26.7.2021 22:06:04)

Beru na vědomí a respektuji. Přeji bednu i v HK!