Divoký a tvrdý sever :-) | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Divoký a tvrdý sever :-)

Zveřejněno 6.6.2021

Loňský Milada Run v nás zanechal velkou výzvu. Eli sice zaběhla stejný čas, jako další závodnice, ale kamera jí přidělila druhé místo. Letos se zjeví pravda, mumlal si pod fousy trenér, hledíce mlhou nad blaty směr sever. Bylo před pátou ráno a vyjížděli. 

Ukrutná cesta přes celou zemi, a po poledni zpět. Každoročně takto najezdíme tisíce a tisíce kilometrů. Proč? Protože nejlepší trénink je závod!  

Nad jezerem Milada u Ústí nad Labem leželo dusno, na pláži zasejc první jedinci. Desítky závodníků v kategorii U8, napětí by se dalo krájet nožem… a závodní natěšení po covidové odmlce bylo zřejmé v každé vteřině čekání i milimetru startovního pole. Nás čekala loňská trať, 500 metrů přes drny s protivnými výmoly, prašná kamenná drť na cestě a neuvěřitelná strkanice na startu. Někteří padají, jiní se rvou o pozici, rodiče udílí poslední pokyny a… Eli se culí na všechny strany. Ví svoje. 

Pak už je na špici a letí. 

Pouze jeden chlapec se za ní dokázal udržet. Druhé běžkyni v pořadí malá duklistka nadělila téměř půl minuty a loňský čas si současně vylepšila o nádherných a neuvěřitelných 12 vteřin. 

Následovala hodinová koupačka, focení s cyklistickým bohem Jirkou Ježkem, fakt megaborcem mezi borci světového významu! Kdo neví, pak pozor: šestinásobný paralympijský vítěz a šestinásobný mistr světa… a je absolutně nejúspěšnějším cyklistou paralympijské historie! Z jeho rukou posléze E-liška přebírá i cenu za první místo! 

V autě pak vše, co dostala ve startovní tašce a za umístění, úplně vše… rozdělí na tři hromádky. Jedna pro brášku a dvě pro sestřičky. Zabalí každou hromádku zvláště do různých sáčků a tváří se tuze důležitě a spokojeně. A ty, Eli, ty si nic nenecháš? Nepotřebuju z toho nic, užila sem si závody a chci podarovat děti :-) Moc se na ně těším. 

Tak takhle to bylo na severu. 

Děkujeme za milá blahopřání v místě, ani pořádně nevíme, kdo to byl, kdo Eli přijel fandit, křičel na ni u trati, kdo se to zastavil na vteřinku, aby jí potřásl rukou. Báječné dopoledne! 
……………

Fotogalerie a video je zde!

A nezapomeňte, v pondělí sedmého června Eli startuje na Memoriálu Josefa Odložila na pražské Julisce, na domovském stadionu Dukly, kam se ukrutně, ale ukrutánsky těší, bo konečně nazuje tretry a zaklekne do bloků! 

Ještě větička – zdá se vám, že je tu toho běhání příliš nebo dokonce přespříliš? Mno… ještě bude. Však je to jedinečná příležitost žít online jeden krásný sen, jednu velkou cestu… malé Eli z hor na OH 2032. Žádný jiný olympionik podobný časosběr nemá :-) 

 


Komentáře

Zatím zde nejsou žádné komentáře. Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit