E-lišky Mistrovství světa v krosu | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

E-lišky Mistrovství světa v krosu

Zveřejněno 7.12.2021

World Athletics Cross Country Championships - Bathurst, Australia -  21 Global Challenge.

U12, kategorie atletek věku 12 let a méně. Eli je v době výkonu stále ještě sedm. Letošní superzávod je současně reklamou na IAAF WORLD ATHLETICS CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIP 2022, který se bude konat právě v australském Bathurstu příští únor. 

Už jsem vám o této výzvě psala. Eli byla přihlášena do kvalifikací, z každého kontinentu postoupilo deset nejlepších do virtuálního finále jediného závodu na světě, kde se můžeme srovnat úplně s každým. Tzv. Zlatý lístek do finálového boje dorazil v květnu. Deset minikousků z Evropy, včetně naší malé indiánky! 

Velké finále se běželo v červnu, a ačkoli měla E-liška na programu hned tři další závody, zvládla vše, i krosové mistrovství na jedničku. Tou je pro nás už jen samotná účast ve finálovém běhu, však je absolutně nejmladší.   

Rozhodčí byli nekompromisní. Schvalovala se trať, povrch, kontroloval se sklon i procenta zajišťující tzv. okruh, aby závodnice neběžela přímku bez zpomalovací otočky. Nejednu běžkyni rozhodčí diskvalifikovali pro porušení pravidel, byť porušení minimální. I nám se to málem stalo, naštěstí E-lišku upozornila její britská kolegyně, která ač konkurentka, poradila, kde děláme chybu.  

Eli si úspěšně zlepšovala čas celé tři měsíce příprav, a protože byl dovolený týmový doprovod, fandilo se ve velkém. Eli potřebuje občas někoho, kdo poběží s ní. Vedle ní. Ve finále se vybičovala a možná z toho důvodu, že měla doprovodný tým na trati, zabrala přes maximum a výrazně si zlepšila osobák! 

V první patnáctce je jediná sedmiletka, ani žádná osmiletka ji nepředběhla a jen dvě devítiletky! 

Je to dřina soupeřit s atletkami, které mají deset, jedenáct, ale i dvanáct let! Ale jen tak se jde kupředu!  

Finálový běh na 2km Eli dala za 8 minut a pár vteřinek, což ji zajistilo osmou pozici. Naprostá bomba! Dokonalé! Mistrovsví světa, finálový běh a je nejmladší vpředu! 

Co to pro nás znamená? 

Nic. Jedeme dál a ještě přitvrdíme. 
Vše. Protože všechny cesty vedou do Brisbane 2032, navzdory mému vystoupení v DVTV :-) ale to už asi víte :-)


Komentáře

Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit

(8.12.2021 07:49:05)

Je to naše hvězdička šikovná ❤️ pusu!

(8.12.2021 13:11:34)

mávám, vzpomínám a těším se... na 100% Zlatá tretra 2022 květen. Posíláme pusu x 5! 

(7.12.2021 13:51:41)

Je úžasná. Gratulujeme a tleskáme. ❤️ 

(7.12.2021 14:52:12)

Díky za podporu a pozdravujeme na... něco jako severovýchod :.) Pusu!