Fartlek na Vraní skálu | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Fartlek na Vraní skálu

Zveřejněno 15.4.2020

Dnes jsme ráno hrabali zámecký park, vozili na oheň listí, klacky, starý mech a šišky, a Eli byla pyšná, že s plným kolečkem zvládla šestkrát přes celý park tam, a to samé zpět uvnitř s Miou :-) jako zbožíčkem. Holky hodně pomáhají - mít kupu dětí je… i v tomto ohledu super :-) Dělejte děti! Nic lepšího se dělat ani nedá :-)

A pak jsme vyrazili k obci Svatá, k Scheinerově vile, kde lze najít nápis: "Lesy šumí Tobě na pozdrav, Fügnera zde poznal Miroslav". Parkujeme o kus dále u myslivny Na Králi, kde k nalezení deska pamětní: "Z přátelství, které uzavřel pod tímto krovem Jindřich Fügner s Dr. Miroslavem Tyršem, vzešlo Sokolstvo spojující slovanský svět." Už jsem o tomto místě kdysi psala. Dnes jsme tu i my za sportem, za tréninkem. 

Eli čekal čtyřkilometrový fartlek, tedy polovytrvalostní běh, kde se střídá volnější tempo s krátkými zrychlenými úseky, a na závěr… výstup na mýtickou Vraní skálu! Jsme na půli cesty mezi středověkými hrady Karlštejn a Křivoklát, v hlubokých a klidných Křivoklátských hvozdech, nikde nikdo, sluníčko vykukuje, chce se prostě… běžet! 

Pár fotek najdete v galerii, a pravdou zůstává, že ve zdravém těle, zdravý duch :-)


Komentáře

Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit

(16.4.2020 12:42:48)

Na Vraní skále je nádherně, kdysi jsme tam pravidelně lezli :-)

(16.4.2020 14:45:44)

Dokonalá romantika  :-) Já tam byla poprvé a jistě ne naposled...