GOLDEN TICKET na Mistrovství světa v krosu | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

GOLDEN TICKET na Mistrovství světa v krosu

Zveřejněno 11.6.2021

Budu trochu rekapitulovat. Hlavní E-lišky kouč přihlásil naší malou atletku na světovou krosovou událost roku. Neobešlo se to bez velkých diskusí, spřádání plánů a bez řádné analýzy našich možností. Všech. Eli je prvním rokem v kategorii U8 a poběží tedy jako nejmladší… trať 2 kilometry a její konkurentky budou mít i dvanáct let. Dokonalý srovnání s celým světem! 

Závodu se účastní Eli mnohé instakamarádky, velmi dobré běžkyně z různých koutů planety, se kterými denně sdílí tréninky, závodní úspěchy i neúspěchy, školní radovánky, bláznění a různá dobrodružství. 

Mistrovství světa v přespolním běhu. 

Nic podobného jsme nezažili, ale intenzivně jsme po podobné zkušenosti volali. 

Po znemožnění odletů z EU do USA, kdy E-liška přišla na konci roku 2020 o start na prestižním halovém mítinku v New Yorku, kam měla namířeno prohnat faldy černým americkým gazelám, bude tohle konečně to, co hledáme. Amerika tehdy nepřijímala občany EU pro strach z C-19. Trochu jsme to obrečeli, malá se chystala na dvoustovku a skok do dálky a papírově měla velmi velkou naději…  

Hledáme často mezinárodní konfrontaci, velkou konkurenci a výzvy. Jen tak se roste. 

Mistrovství světa v krosu 
Globální pohár 
Bathurst / Austrálie

Letošní superzávod je současně reklamou na IAAF WORLD ATHLETICS CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIP 2022, který se bude konat právě v australském Bathurstu příští únor. 

Náš cíl byl prostý, projít březnovou virtuální kvalifikací a dostat pozvánku do finále! Pouhých deset nejlepších běžkyň co věková kategorie a kontinent čekalo na Zlatý lístek. Dva měsíce. 

Eli dřela, trénovala poctivě, dva kilometry jsou v jejím věku poměrně dlouhá trať (zítra v Dolomitech poběží ale ještě delší), musela také trénovat i na dráhové sprinty, které jsou její hlavní disciplínou. Víme, že mnohé účastnice mají velmi rychlé časy, jsou tam mistryně a držitelky národních rekordů, a hlavně… jsou o rok až téměř o pět let starší! 
………………………

Právě balím do Dolomit, je pátek odpoledne. Blikne email:

Dear Eliška, You have qualified for The Finals!
Congratulations on your result in the World Athletics Cross Country Championships Bathurst 21 Global Challenge, you have been selected to compete in THE FINALS! Here is your golden ticket. 

Mám něco dodávat? Byla to mela, Eli měla konkurenci z Austrálie, Velké Británie, Kanady, Litvy i Zimbabwe, z USA, Švédska, Německa i z Čech a v širém startovním poli čtyřiceti atletek byla absolutně nejmladší. 

E-liška si v semifinále zaběhla osobní rekord na 2000m, starý překonala téměř o půl minuty, a dosáhla si časem 8 minut a 25 vteřin na vysněný Zlatý tiket, pozvánku do Finále!

Díky za podporu každému, kdo s námi v tento zázrak věřil :-) a teď se soustředíme na finálový masakr!

P.S. Říkala jsem minule, že tohle jaro a léto bude tady na webu o běhání… trochu více :-) psaní. 


Komentáře

Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit

(12.6.2021 03:41:30)

Je to uzasne,moc si to vsichni zaslouzite.Bude to jiste pro Eli velka zkusenost

(13.6.2021 23:23:56)

Děkujeme, je to dobré poměření sil a hlavně príma, bo tam běží s "kamarádkama" z jiných zemí, co si denně píší. 

(12.6.2021 00:12:23)

Gratulace! však je to zasloužené, budu držet všechny prsty, pěstě ať už to nic a nikdo nezhatí.

Mám z vás radost, pořád na vás myslím, sinusoida se někde zasekla, snad už se to prolomí!

Blani, děkujeme za zprávy, jen piš o naší atletce., velké objetí, moře pozdravů partě.

(13.6.2021 23:24:59)

Helenko, moc děkujeme a posíláme pusu! Moc ještě jednou díky, za tu velikánskou podporu!

(11.6.2021 21:08:57)

Já su tak šťastný!!! 
Moc Elišce,pecce jedný šikovný gratuluju!!!! A vám taky,rodičové... Sem vždycky řikal ,že ste Mighty Five :-) Ich liebe vás :-)

G.R.A.T.U.L.U.J.U

(11.6.2021 21:27:33)

My liebe Pecky severské!! A děkujeme, a... no, je to zkušenost, jak říkají naši repre. Eli je na ten závod ještě malá, ale bije se statečně!