Konzum má otevřeno, pojďte dál! | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Konzum má otevřeno, pojďte dál!

Zveřejněno 7.9.2021

Když jsem si dělala papíry na náklaďák, setkala jsem se poprvé s redukcemi. V převodovce. Je to už let, co jsem je řadila a vyvážela tuny kamene sklápěčkou z lomu. Dnes jsem tu před vámi také s redukcemi, ale z úplně jiného soudku. Dubového, co roky ležel na půdě kdesi u Modeny! 

Že je to zmatené? Ale kdepak, čtete dál!  

Neleníme! Ačkoli dlíme na atletickém soustředění našeho malého týmu v Tatrách, a chystáme se na další velké závody koncem týdne, e-konzum nezanedbáváme :-) Novinky jsou právě ONLINE! 

K sýrům, salámům, marmeládám, oříškům, hořčicím, olejům a špeku dnes přidáváme zajímavé kousky od Modeny, prostě trochu netradiční krémy. Správněji redukce odpočívající roky v dřevěných sudech na půdách producentů balzamikového octa - aceta balsamica. Zrající. V zimě v počasí ledovém, v létě v parnech a vysoké vlhkosti. Žádné sklepy na víno a řízená temperatura i vlhkost. Pravý opak! Neznáte? Z obřího sudu roky jdouce, následně pravidelným přeléváním do soudků menších a menších, pak těsně před stáčením té dobroty pro fajnšmekry zůstane jen pár litrů. 

Neznáte ani teď? Nakoukněte, je tu pro vás kulinářská kořenicí přísada, bez které si já osobně nedovedu představit kuchyni slanou, ani sladkou, teplou, ani studenou! Ani tu hodně studenou :-) Balzamikové redukce totiž doplní úžasně i… obyčejnou zmrzlinu!   

A jedna perlička se u nás objevila. Kapary známe všichni, používáme nejspíše též všichni, jistě, ale co takové... foglie di cappero in olio d´oliva extravergine. Na farmě s opatrností a citem vybírané a poté nakládané kaparové lístky, pěkně zeleňoučké, čerstvé, pevné a křupavé! Perfektně sedí ke grilovaným rybám i červeným masům, jsou úžasné na první pohled a na druhý... fakt chutnají! Využijete v jakékoli kuchyni, třebas s nimi lze také jen tak dekorovat kanapky, obložené mísy, či je v těstíčku zprudka osmažit ke sklence aperitivu!

Nezapomeňte kombinovat s dalšími produkty našeho e-konzumu! 

...

Dnes si trochu postesknu, bo sem byla koupit holkám šunku od kosti, pěkně mastnou! Prodavačka bez zájmu a s nulovou profesionalitou špatně přimáčkla celou šunku k nářezáku a už to jelo. Kousky, trhance, drťka. Smutek. Ani jeden plátek nebyl v kuse. Celou tu drahotu baba frkla do mikrotéňáku, jako hadr na podlahu to tam poslala, zauzlovala a balíček neštěstí mi hodila bez jediného slova na pult. Chtěla jsem s tím balíčkem udělat totéž, hodit ho zpět. Pěkně mířenou střelou. Víte, jak se krájí šunka v Itálii? Jak se skládá na papír, nepřekládá, ale prokládá, jak se s citem předává platícímu do rukou? Určo víte. Tak právě z toho je mi fakt smutno! 


Komentáře

Zatím zde nejsou žádné komentáře. Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit