Let zlatou Letnou | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Let zlatou Letnou

Zveřejněno 25.7.2020

Na nádvoří zpívá fontánka, vysoké červené buky pokládají dostatek stínu na lavičky před zámkem. V jejich korunách zpívají ptáci a káva na stole prostě… voní. V zámecké kuchyni je příjemné chladno, a pokud se to změní, navrhnu ke svačince kurzistkám mojí akademie sklenku prosecca nebo ledový meloun. Pohodička. Eli tým vyjíždí do rozvařené Prahy na závody. Teplota strmě stoupá.  

Na Letné burácí muzika, sluníčko peče jako o život a zásoby chladivé vody Vittel, od jednoho ze sponzorů naší atletky, pomalu mizí. E-lišky rozcvička je pro některé nezaujaté pozorovatele prý náročnější, než závod samotný. Slýcháme to často. Trvá hodinku a půl, má několik fází a na jejím konci je Létající Anděl dokonale nažhavený, nedočkavý, chtivý bojovat! Pravda, samotná její příprava stojí za sledovačku :-) 

Po dlouhé době se setkávají velké kamarádky a sparingpartnerky. Eli se Šárky z Hradce nemohla dočkat. Společná příprava, bláznění, houpačka, po závodech nanuk a focení, a zase bláznění a nejspíše by to pokračovalo doteď, kdyby… se nemuselo domů. Děkujeme Šárce a jejím rodičům za společnost a fotomateriál! 

Děkujeme též fanouškům. E-lišku zastavovali „cizí“ lidé, přáli jí úspěch a všichni opakovali totéž: ty nás neznáš, ale my tebe moc dobře, Lištičko, tak ať vyhraješ! Děkuju všem, každému jednomu, kdo vyslyšel moji výzvu a v tom parnu na Letnou zavítal malou Milfaitku podpořit! Vyplatilo se to :-)

Závodníci ví, že běží jeden okruh, jak je v propozicích. Eli ho má nastudovaný krok za krokem. Proběhla ho několikrát. Není to ideálních 400 ani 500m, ale budiž. Důležité je, že je to okruh. Jeden. Těsně před startem na prvňáčky padne povel: okruhy dva! Nevěříme vlastním uším, ale je to tak. Pro nás jen dobře, Eli chce běžet víc a víc a dál. Start! 

Když vidím videa a fotky, slyším report týmu… pak ta instagramová přezdívka #FlyingAngel2013 není od věci! Letěla jako vítr. Po prvním kole bylo na hony jasné, co se děje. Spíkr závodu holčičku z Dukly pěkně představil a do druhého kola popohnal (právě toto video bude na Eli instaprofilu od nedělního rána), však vyhrála stejným pořadatelem jištěný seriál Winter Run. Diváci úžasně fandili a nejeden s pusou dokořán. Tohle nečekal ani trenér! 

Eli vítězí a z rukou prince Jana Čenského a zpěvačky Dashy přebírá zlatou medaili, blahopřání od těch i tamtěch, a jedna babička se nechala slyšet, jak moc by si přála vidět E-lišku vozit zlaté medaile domů z největších světových závodů… 

Poděkování patří též organizátorům, kteří na děti opravdu myslí a závod podle toho i vypadal! Super práce!  A velká gratulace kamarádce Šárce ke stříbru! 
 …………..

A kdo by toho snad neměl málo, pak… 27.7. v půl třetí statuje Eli v pražské Stromovce (u Bruselské brány) na akci Zátopkův Zlatý týden! Přijďte se mrknout! 

Fotogalerie zde!

Záznam na Čt2 Sport, premiéra 30.7. zde! 

 


Komentáře

Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit

(26.7.2020 22:35:25)

Blahopřejeme udatné závodnici a držíme palce do dalších závodů!

babička Míla s Amélkou

(26.7.2020 23:25:20)

Moc děkujeme za podporu a přání! A také za společný víkend! 

(26.7.2020 04:13:43)

Opet velka gratulace ,jak jinak zlato  je  zlato.Chtela bych videt to misto,kde ho ma  Eli.....mozna jednou prosim

(26.7.2020 09:38:39)

Opět děěěěkujeme! A medailová polička vyfocena, příště jí sem fiknu :-) 

(25.7.2020 22:32:34)

Gratulace veliká! 

Zase o krůček blíže k olympiádě, k cíli, ke snu...PARÁDA!!!

(25.7.2020 22:51:29)

Děkujeme, děkujeme a posíláme pusu!