Letní vzpomínky ve skleničce pro Tebe! | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Letní vzpomínky ve skleničce pro Tebe!

Zveřejněno 16.4.2021

Kdepak, žádný kanadský megabobule, uvnitř bledé a bez chuti, to ani náhodou! Jsou to poctivé šumavské potvory mrňavé, česané ručně (lumpy s hřebeny místí babky i strážci parku rádi ženou z lesů pohrabáči). Bože, jak ty (borůvky, ne pohrabáče) dokáží hubu zařezat, no koukněte! Co rok nám několik česáčů připravuje stovky litrů zásob. Je to sice drahý špás, ale vyplatí se! 

Pojďme si připomenout léto! Včera se mi na procházce Max ztratil v hlubokém borůvčí, Mia si poté stěžovala, že už dlouho nebyly lívance, a tak slovo dalo slovo a večeře byla naprosto voňavoučká, včetně pěti krajáčů s čerstvým mlékem! To naše děti milují nejvíce! 

Šedesát procent borůvek, dolomitský med od Medového Franze, úly máme na severním konci kempu, a k tomu řízná irská whisky z Tullamoru, kterou si z naší poslední expedice přivezl pan P. Protože jí ale nepije, a už ani neví, kde ji má, zpracovávám ji postupně do marmelády! Ještě má(m) dvě bedny! Až na to přijde, budu se muset setsakramentsky snažit, aby na tu těžkou ztrátu zapomněl :-)  

Borůvková marmeláda s medem a whisky. 

Ne, nebojte, nikdo se po marmeládě nenamete, nikdo po ní nenadýchá a dětem neuškodí, alkohol se z větší části odpaří při finalizaci marmelády a zůstane vůně a příchuť. 

Naše holky ji zbožňují, strašně jim sluší, když se do ni pustí a Max, protože se z borůvčí po nějaké době a někde o velký kus dál vyhrabal, se vrhnul do lívanců se vší vervou! No, musel pak rovnou do vany, ubrus do pračky a muž na kolena vytírat :-)

Kdo by přesto měl k alkoholu, jakkoli výtečnému, nějaké výhrady, může zkusit borůvku čistou, sedmdesátiprocentní! Najdete je ZDE
……………….
Na fotce dvouletá Eli, jak na šumavském Srní ve Slunečné kavárně degustuje přímo z hrnce! 


Komentáře

Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit

(17.4.2021 10:02:29)

Pan P. na kolenou? Nevěřím! :-)))))))

(17.4.2021 10:17:07)

No... nechávám ho trénovat :-)

(17.4.2021 09:36:27)

Tak už vím proč holčičkam říkáte Indiánky. Po marmelade namalovaný jak Indiáni na válečné stezce. :-)).

(17.4.2021 09:54:34)

Přesně tak :-)))