Marmeládová Zlatá hořčice | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Marmeládová Zlatá hořčice

Zveřejněno 17.2.2021

Medová hrubozrnná hořčice, kterou od nás již znáte, doznala zásadní změny! Nový produkt z dolomitské manufaktury B.M. v sobě nese moře vzpomínek, výjimečnost použitých surovin a nekonečné dolaďování dokonalosti, které právě dosáhlo vrcholu :-) Nenechávám to náhodě :-) 

Vypilovali jsme ji… Tu krásnou hořčici s medem. Vypilovali jsme ji naší zlatou citrónovou marmeládou! „Cílem byla vzpomínka“ a její chuť. Ano, téměř devítiletá vzpomínka na britskou snídani na skotské hranici, na snídani s přáteli, na snídani u krbu širokého tři metry, stolu pro třicet lidí, nad kterým na hambálku dosychaly… ponožky mnoha verzí, podvlíkačky, koňský postroj a hromada utěrek. Vzpomínka na zámeckou snídani. 

Vypilovala jsem ji, tu potvoru hrubozrnnou, k výjimečné lahůdce s vůní a chutí nasládle citronovou (žádná aromata), chutí, kterou perfektně zajistí slaďoučké sicilské citrony v naší marmeládě! A ta barva... 

Ach ano, ta snídaně - jak to tenkrát bylo: 
Jak píšu, inspirací nám byla snídaně na zámku Dalemain v hrabství Cumbria, naše první snídaně v památném roce 2013 a od té doby několikráte zopakovaná, snídaně v zámecké kuchyni s Jane, organizátorkou WMA a její rodinou, rozhodčími světové soutěže a přáteli.  Na stole nám tenkrát nad ránem, studeným a ospalým, bo jsme akorát dorazili dodávkou z Pohoří na Šumavě, přistála dokonalá třímetrová Cumbrijská bílá klobása zamotaná do šneka o průměru přes půl stolu :-) Grilovaná a servírovaná s pomerančovou marmoškou! 

Ale zámecký soused, borec, který se o nás co rok stará, si na talíř plácnul marmeládu mojí citrónovou, toho roku dablzlatou, a do ní… zabořil na lžíci hrubozrnné medové Cumberlandské hořčice! Tu dodali kamarádi, Geoff a Marilyn, kteří ji na druhém břehu jezera vyrábějí. Dokonce jsem ji roky dovážela a ve Slunečné kavárně prodávala. Strašně sympatická dvojka, mám je ráda a dodnes jsme v kontaktu! 

No, a jak jsem viděla tu matlanici s Nejlepší marmeládou na světě, ten rok jsme si odvezli z Dalemainu pěknou hromádku zlata a poslední titul (od té doby se neuděluje) absolutně nejlepší marmošky světa, nějak se mi to zapsalo do paměti. Všechno. Jasně. Jak jinak. A ještě dlouho se k tomu budu vracet :-)

Ideální produkt! Kombinace sladké vlajkové lodi naší manufaktury s řemeslným výrobkem, který například v Dolomitech nemá konkurenci a pro hořčici si k nám jezdí kuchaři z mnoha vyhlášených benátských restaurací, je přesně tím, co bych vám doporučila!  

V našem E-OBCHŮDKU nová hořčice PRÁVĚ parkuje, zasíláme obratem, a komu by nechutnala, může vrátit :-) 
 


Komentáře

Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit

(17.2.2021 16:32:28)

Milá Blani, povím Ti jeden krátký příběh. Ne déle než před měsícem, jsem si u vás objednala několik světových marmeládových dobrot včetně super duper hořčice, bo už jsem měla jen umazané dno z předchozí zásilky, a takovou klobásku ta na obrázku kupuji u svého farmáře, a to uznáte, že bez super duper to není ono. A co se stalo nestalo, super duper jsem objednala a v krabici nic? že by se už nevešla a nebo, že by ji marmošky vyštípaly? nebo se nějaký chytrý lopata snažil přiživit, pamatujete na něj, ne ne na nás byl krátký. A jak to tedy bylo: opravdu jsem super duper hořčici objednala, ale nenapsala jsem , že je to hořčice, vždyť super duper je od naší královny přece všechno!

Dobře mi tak. Blani pro jistotu si objednám obě dvě!

Díky moc, s láskou vzpomínám a zdravím. h.

 

 

(17.2.2021 16:58:21)

No jasně, čtvrt kila "superduperu" v objednávce byla :-)))) A sem si říkala, co tam Baruška zabalí :-)))) Ale jak jsme si teď řekli po telefonu, příště k těm dvěma přidáme i tajnou skleničku se zavařeným superduperem jako bonus :-))))  Ať je vše jen nej, Helenko, držme si palce, holky posílají pusu, hlavu vzhůru a jdeme kupředu! Nás dvě nic nezastaví!