Naposledy první? | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Naposledy první?

Zveřejněno 10.10.2020

Ne, to není sportovní rouhání, to je tázací povzdech… Je opět u konce běžecká sezona? Byl to dnes poslední závod roku? Mno, to nechám na povolanějších, nejsem ani oportunista Šmucler ani chytrolín z vedlejší hospody, abych radila plukovníkovi a dalším hlavám pomazaným… My držíme basu s rouškou na nose! Sakra, už je vyzrazeno hned v úvodu, že Eli dnes přivezla domů další zlatou :-)

Třikrát za posledních pár měsíců jel tým na závody pořádané v rámci Běžeckého poháru Plzeňského kraje, a třikrát Eli zvítězila. Vícekrát jsme nemohli pro start na jiných akcích. Dnes byly na pořadu dne Klatovy.  Dětské kategorie extra obsazené, žádné couralky, všechny dívky z různých atletických oddílů, pěkná konkurence a milý organizátor. E-liška běžela 300m na trávě. V dešti, to nás baví!  

Od startu do cíle to bylo její sólo, vtipný spíkr dokonce podotknul, když vbíhala do cílové rovinky, že by měla jít na dopingovou kontrolu… :-) Poté přicházeli diváci s blahopřáním, poplácáním po zádech a pak… Pozor, pak konečně hmotná cena na stupních vítězů :-)

Eli vyhrála párky. Jo, porci vakuovaných buřtů.  Po desítkách závodů, kdy vozila domů stále stejné a podobné přívěšky na klíče, klíčenky, reflexní pásky, propagační letáky, slevové kupóny tam, kam nikdy dobrovolně nezajdeš, hnusné čokolády a bonbóny, nebo třeba létající talíře (těch má už 20), konečně to, proč se tým co den honí! Pořádná, hmatatelná kompenzace! Sezona završena! Zakládáme devizové konto! Máme… lahůdkové párky! Jupíííí! 

Už se nám to sportování začíná finančně vyplácet! Ještě tak kamión podobných balení, šikovně ho pak střelit do Lidlu a budeme si s tou letošní sezonou kvit!  

S dalšími závody v podzimní sezoně 2020 je tedy zatím utrum, my se ale pilně připravujeme dál, co kdyby - a koncem příštího týdne E-liška vyráží na extrémní horský závod do francouzských Alp: Skyrace des Matheysins. Jediný z mnoha plánovaných zahraničních startů, který (asi omylem) zatím nezrušili. Tedy, pokud projde testy a pokud projde tým přes hranice :-)


Komentáře

Zatím zde nejsou žádné komentáře. Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit