Pořád děkuju... | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Pořád děkuju...

Zveřejněno 1.2.2021

Jak mohu, píšu, odpovídám na vaše dotazy, posílám podpisy a fotky, také recepty a… prostě jsme ve spojení. Někdy vaše dopisy přetisknu, někdy vám odpovídám takto veřejně, ale prostě… na nikoho se nevykašlu, nebojte. Dnes mi napsala paní Miládka. 

„Dobrý den, paní Blanko, mám Vaše knihy o putování po světě a vaření marmelád už mnoho let, mám v nich záložky pro snadnější hledání a jsou mi stálou inspirací ke zkoušení nových receptů. A mojí nejoblíbenější je jablíčková s vlašskými ořechy. Nyní zase listuji a hledám, zda tam nenajdu šípkovou, objevila jsem místo se spoustou šípku, jsou přemrzlé a úžasně sladké, recept jsem sice nenašla, tak to zkusím sama. Jen jsem si při tom hledání uvědomila, že bych Vám měla poděkovat za nádherné knihy i úžasné recepty. Přeji Vám všechno dobré, ať se Vám daří. Děkuji a zdravím.“ Milada, Most

Neměla jsem zrovínka dobrý den, avšak Milady psaní tu zataženou oblohu rozjasnilo, dvě dobrý slova jsou nadevše. Ostatní poštu jsem vyřídila, poslala, co bylo žádáno a paní Miládce napíšu tudy: 

Prvně je to velké díky, které vracím do Mostu, a pak je to velké díky za přivedení i mojí maličkosti zpět k vlastním knihám. Miládko, já na ně nemám vlastně vůbec čas. Ani nevím, kdy jsem některou otevřela :-( Děti jimi listují, Eli je čte a prohlíží si společně se sourozenci fotografie, dokonce pan P. v nostalgii po nocích pročítá kapitoly, pak mi o všem ráno povídá, vzpomínáme spolu a chtěli bychom… nejraději… opět vyrazit na cestu.

Chybí nám ta do Mongolska, ta Panamerická… a ještě jedna africká. Díky Vašemu psaní se vracím sama k sobě. K našim expedicím, k počátkům, k úspěchům a také k velkým chybám, které je doprovázely. Také se tudy vracím k našim receptům a v neposlední řadě k lidem, které naše putování světem doprovázeli. Vzpomínám, koho jsme potkali, kdo nám zůstal v srdci, či kdo se tak trochu... odkopal :-)

Psaní, jako je to Vaše, Miládko, jsou mi také důvodem, jedním z důležitých důvodů, proč dělat i v krizi dále to, co umím, co s vámi všemi sdílím. 

Krásné zimní dny přeji z poledního středočeského zámku směrem… z Prahy na moji milovanou Šumavu.

Komentáře

Zatím zde nejsou žádné komentáře. Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit