Prostý chléb holky z lesa | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Prostý chléb holky z lesa

Zveřejněno 14.5.2016

350g pšeničné mouky
150g žitné mouky
1 vrchovatá lžíce kvásku domácího (cca 40g)
350ml vody 
10g soli
½ lžičky mletého kmínu 
½ lžičky celého kmínu

Vše smíchám v robotu pohromadě, cca 5-6 minut. Ruce si odpočinou a hnětací hák umí totéž co ony, a stejně dobře. V pokojové teplotě necháme přikryté strečovkou cca 10 hodin. Pod utěrkou by těsto zbytečně vyschlo a oschlo.

Poté pořádně prohníst rukama, třebas pět minut, udělat bochník a nechat v ošatce s utěrkou vysypanou moukou cca 2 - 3 hodiny. Pěkně zvětší objem, téměř o polovinu, zakulatí se a je prostě parádní :-) Před vložením do trouby mohu vrchní stranu „pomalovat“ žiletkou nebo skalpelem. Nožem to moc nejde. V mém případě maluju srdíčka, a pan P. si vlastní bochník vyzdobil… po svém :-) Chlap.

Rozpálíme troubu na 250, ohřejeme plech na pečení a pod ním na dně trouby mám malinký plech. S vložením pecnu na pečící plech souběžně vliju deci vody na ten spodní malý plech.  Peču 10 - 15 minut. Záleží, jak moc mi peče trouba.  Následně vyndám plech s vodou (pokud v něm tedy nějaká zůstala), odvětrám tím také trochu troubu. Snížím teplotu na 220 a peču už bez vody dalších 25 – 30 minut. Opět, podle výkonu trouby.


Komentáře

Zatím zde nejsou žádné komentáře. Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit