Scottish Daily Mail o Blance, marmeládách a Dalemainu | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Scottish Daily Mail o Blance, marmeládách a Dalemainu

Zveřejněno 8.3.2020

Chtěla jsem se s vámi podělit o to, co napsali skotští novináři o marmeládovém Mistrovství světa, o naší expedici… o tom všem, ale nenapíšu. Namísto toho čtěte dobře - zpráva pro všechny, kdo sledují náš portál, ale nesledují aktuality z WMA 2020!  POZOR! 

Festival byl před několika hodinami zrušen. 

Veškerý plánovaný program je zrušen. 

Kauza SARS-CoV-2 / COVID-19
………….

Marmalade Festival 2020 
IMPORTANT UPDATE: FESTIVAL CANCELLATION 
We are extremely sad to announce that, following recent developments and further advice, we have taken the very difficult decision to cancel this year’s Marmalade Festival on both 14th & 15th March.

 


Komentáře

Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit

(8.3.2020 21:31:39)

Dobrý večer paní Blanko, Pavle, děti,

uf, je to sice škoda , že festival byl zrušen. Ale co je to jedno vynechání akce, byť mezinárodní,  proti tomu být zdravý. Čtu , že jedete zřejmě  zpátky do Zalužan. Tady je to proti okolním zemím ještě docela dobrý. I když číslo 32 nakažených ???????????????

Itálie problém silně podcenila. Teprve dnes v noci premiér Itálie vyhlásil karanténu pro sever země. 14 regionů 16 milionú lidí.  Tempo, jakým se virus zde šíří, je fakt úděsný. Za 24 hodin víc než 1000 osob, je hodně. Ta čísla již dnes předčí Čínu.  Itálie má již 7 375 nakažených. Rakousko 100, Německo kolem 800 osob. Nelze se divit. Cestuje se stále a tak se nemoc zvesela roznáší dál a dál.  Od zítřka od rána mají policie a hasiči kontrolovat přijíždějící po silnicích na hraniční přechody do ČR.

Zřejmě tato situace zasáhne hodně do ekonomiky některých zemí. Bude pravděpodobně mazec.

Sledujeme závody Eli. Šikovná . A to moc.

Přejem pohodu a hodně štěstí. Držte se všichni.

Naďa a Mirek z Vysočiny.

(9.3.2020 08:05:48)

Dobrý den, Naďo a Mirku, děkuju za zprávy! My jsme momentálně kdesi u Londýna, ale míříme na sever dál. Věřím, že Itálie je specifikum, nešťastné specifikum. Příšerný zdravotní systém, zkrutná byrokracie, lemplovitost a všeobecná neschopnost. K tomu největší počet starých lidí na 100 obyvatel v EU. To je koktejl, který dnes pijí. Je mi to moc líto, ale je to tak, dotklo se to našeho žití tam, lidé okolo utíkají, přeci jen Benátky jsou region, kde žijeme. 

Ano, ekonomiky se to dotkne hodně, té italské zvláště. Mnohé to srazí na kolena, okolo nás hoteliéři přicházejí o jediné peníze, lidé nerezervují na léto, a zaměstnanci odjinud tam nechtějí pracovat. Situace je v tomto ohledu na začátku, ale už tak špatná. U nás byla loni sezona tragická a letos tohle, muž říká, že zavřeme...

Včera jsem nabídla azyl několika  rodinám z našeho sousedství, mají malinké děti i starší  v rodu, tak uvidíme. Na zámku je místa dost.  

Dnes dojedeme do Cumbrie, konečně přestalo pršet. Eli čekají tréninky v kopcích na skotské hranici a... chvilka klidu zase nás.  .  

(8.3.2020 14:49:12)

No ty vole... :-(( 

(8.3.2020 15:16:17)

Přesně  :-(

(8.3.2020 19:09:54)

Posílám Ti alespoň květinku... máš přeci svátek!

A všem ženám tady též :-) 

(8.3.2020 19:11:34)

Děkujeme, já, moje minizeny se mnou na trajektu a i za všechny fanynky tu...  :-)