Se stříbrnou olympioničkou o Eli olympiádě | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Se stříbrnou olympioničkou o Eli olympiádě

Zveřejněno 22.2.2022

Jednou napsala Andrea. Olympionička Andrea. Vítězka velkých turnajů. Žena Itala. Úspěšná sportovkyně a moderátorka. Jestli prý nepřijdu k ní do Radiožurnálu. No, chvilku to trvalo, než jsem se rozhoupala. Zařekla jsem se, že po masakru motorovou pilou v DVTV s Veselovským už další podobné „sociální experimenty“ NE. 

Jasně, pro vás prý bylo moje povídání v DVTV ok, podle počtu ohlasů na sítích jsem prý dokonce zaznamenala nad demagogií drtivé vítězství, ale pro mě to bylo upalování čarodějnic :-)  Howgh! O tom jsem psala TADY. A zanechalo to dojem… jako prase :-) Prostě už ne! 

Ale pozvánka od stříbrné olympioničky byla… pro maminku, která opravdu chce splnit Eli její sen a do Brisbane ji dovést… výzvou. Velkou výzvou. A zkušeností. Třeba se i přiučím! A Andrea slíbila, že se mohu také ptát. Třeba na olympiádu, na sportovní dril od čtyř let, na italské soužití, prostě, že si budeme povídat, bo máme o čem a četná témata nás propojují. No nakonec hodina minulý týden byla sakra málo, já se zeptat zvládla jen před vysíláním a rozhovor tak mile plynul, že…

Andreu možná soukromě zaráží, že jsem doma, nehoním už kariéru, dobrovolně 24/7 vedle dětí, za jesle i školku bych dávala rodičovské tresty a jsem přesvědčená, že školní docházka nenabízí zhola nic, čím by naše děti obohatila - jasně, to chápu - od autorky postesku, že když nezvládá všenegující dvouletou dcerku, tak pomůže školka, bych se asi divit neměla :-) Ale nedala to nikterak najevo :-) Byl to rozhovor, za který mi můj PR konzultant následně vlepil 99% bodíků ze sta. Jednoprocentní ztráta za opomenutí některých zásadních argumentů :-) Trochu se divím, ale jsem nadšená. 

Profesionalita moderátorky se spojila s lidským přístupem, uvolněností, nehraným zájmem a nehraným přáním úspěchů, úsměvy od začátku do konce. Vážím si toho velmi, bo ani v pohledu na některé aspekty sportovní přípravy (fakt nehlídám dětem váhu, fakt vařím domácí jídlo denně, fakt si myslím, že dítě nelze přetrénovat – umí se únavou zastavit a vypnout, fakt si myslím, že pokud by potřeboval malý sportovec dětského psychologa, měl by ihned přestat nejen se sportem, ale i s rodiči), a s jejím náhledem na dominantní sportovní disciplínu si nehrajeme do noty: „Nepamatuju si, jako malá, že by mne tenis nějak bavil. Pak také ne. Ani pak ne. Vlastně mě nebavil do té doby, kdy jsem začala být úspěšná a vydělávat jím.“ No, my máme jistotu, atletikou se moc vydělat nedá, takže… nás to běhání musí přeci bavit od kolébky. 

Mno, a to se mě nonstop ptají tu i tady, zda naše děti sport baví, zda ho dělají dobrovolně? Byla bych krávou létající, kdybych nutila děti do něčeho, co je nebaví! Určím jim směr, to je rodičů povinnost a smysl existence, ukážu jim krásy sportu, vedu je, ale bedlivě koukám, pečlivě pozoruji, zda jsou s tím vším v souznění. A jestli ty moje jsou? Kurňa, přijďte se na ně podívat na trénink, nebo na závody! 

Celý rozhovor si můžete poslechnout ZDE
 


Komentáře

Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit

(3.3.2022 08:24:10)

Milá Blani a celá rodinko,rozhovor opět skvělý, ještě o mnoho lepší než v DVTV. Bohužel na lidi, kteří vyčnívají z davu se stále pohlíží jako na něco exotického, což bylo trochu znát i z tohoto rozhovoru ze strany Andrei. Nicméně si myslím, že je třeba dětem ukazovat cestu a pokud se navíc samy rozhodnou, že něco chtějí, tak je skoro rodičovskou povinností je v tom podpořit. Daleko horší je, je do rodičovského snu (rodiče si tím plní svůj sen) nutit, což se nezřídka děje. Ať budoucnost ukáže, zda na to mají, teď to chtějí, tak s chutí do toho. Mějte se prima. Luxová I.

(3.3.2022 12:29:21)

Vidíme to úplně stejně, milá Ivanko! Děkuju za hezká slova a holky pozdravují z celodenní mimoškolní koloexpedice pod sluníčkem! Krásné jaro nás vítá, o něco dříve bohužel, ale... benvenuto! 

(25.2.2022 10:40:56)

Milá Blani, jsem čtenář Tvých příspěvků na různých platformách. Tento, předchozí a následný příspěvek tak nějak shrnu ve své reakci zde.

Eli je šikulka nepochybně a kariéru nejenom běžeckou má pod Vaším vedením, s láskou i pevnou vůlí, více než jasnou. Skloubeno s její vlastní chutí, kterou jsem opakovně viděla na vlastní oči, tedy našlápnuto více než dobře! Vzpomínám, že po doběhnutí závodu na čokotretře v Ostravě se setkala s Bertíkem, pogratulovali si vzájemně k úspěchům na kulatém oválu a světě div se, začali se s radostí honit po tribuně...pohyb střídal pohyb, radost střídala radost, únava veškerá žádná!

Eli má dáno od pohybového boha a pevnou průpravou půl na půl. Mia je zázrak :-)) od pohybového boha dáno tak, že přetéká a pokud se to skloubí s pevnou průpravou, polezou nám oči z důlků :-))))))))

Velmi ráda jsem si poslechla Tvůj rozhovor s Andreou. Povídaly jste si s úctou a pokorou. Respekt z obou stran a tak to má být. I když měla dotazy všetečné, nebyly útočné či výsměšné. 

Výchovu a sportovní vedení Vašich dětí sleduji už docela dlouhou dobu. Se zájmem, nejenom odborným, ale i lidským. A i když bych ne na vše měla koule i kapacitu, neznamená to, že to děláte špatně. Je to o úhu pohledu a hlavně jen a jen Vaše cesta. Tak je to i s politikou, prezidentem, marmeládou, čímkoliv. Každý máme právo na svůj názor, svůj úhel pohledu, svoje hodnocení, svoje pocity. To stejné je však nutno respektovat i u druhých...

Mám Vás ráda a posílám Vám pusu ❤️❤️❤️❤️❤️

PS. v Beskydech nám dnes lítají stíhačky...směr Slovensko...

(26.2.2022 21:02:17)

Ahojky, omlouvám se pozdní reakci, nějak jsem nestíhala :-( Děkuju já, vlastně děkujeme všichni za Tvůj náhled, jako vždy takový… z odstupu a pohledem ne amatérským. O to více to potěší! Včera, den před závodem dnešním, dala v tréninku ostře 3x 2.5 km. Naprosto nesmyslně, ale nechali jsme jí… neutahá jí to, nebo možná trochu, a možná i díky tomu dnes nebyla na bedně, ale to nebylo důležité. Nejdůležitějším je ten moment Nebrzdit, pokud chce letět. Udržovat to zdravé šílenství po pohybu. Přikrmovat. lepší, než ji do včeješího tréninku honit bičem a mít pak z toho třeba lepší umístění! I takové děti tam jsou okolo, co závodí brečky... 

Běžky jsou pro nás doplněk, zimní příprava, ta nejlepší, však je to jeden z nejlepších sportů na všeobecný rozvoj. No a pokud je v tom ještě mezi elitní špičkou, pak… se jen můžeme smát :-) Jak píšeš, únava veškerá žádná.

Miu zatím netrénujeme, minimálně, testujeme, co se naučí sama a co tomu dá. A kam to povede. Je to jízda ale :-) Je mimo škatulky. Tak trochu… šílená :-) Krásně šílená! Uvidíme…

Je moc škoda, že Ti to nevyjde v Ostravě, poběží totiž obě!!!

S odstupem si říkám, že rozhovor s A.byl právě ukázkou toho, jak by to mezi lidmi mohlo být. Jak píšeš  s úctou a oboustrannou pokorou, ačkoli tolik odlišné a zastávající protichůdné postoje. Jsem za něj moc ráda.

K té válce já teď nechci nic ani psát. Teď nějak nemám slov. Ne z Putina, ale ze Západu, jak připosraně pouze zavírá kredenc a vyhrožuje sepsáním smrdutého pamfletu, ale Ukrajinu raději pustí. Jako kdysi nás náckům. Nemají koule na reakci, nemají vůdce, nemají sílu…  Západní civilizace už nemá koule. My jsme ta západní civilizace.