Setkala se zlatá historie s budoucností | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Setkala se zlatá historie s budoucností

Zveřejněno 28.7.2020

Na Bruselské cestě pražského Výstaviště je asi sto nad nulou. Ještě kousek a začne horkem praskat beton Křižíkovy fontány. Eli se chystá na závod Olympijských nadějí na půl kilometru. Muž si všimne, že je někdo pozoruje… posunou se raději o kus dál, opět je kdosi pozoruje. Přejdou zase jinam, obejdou keře, najdou klidné místo, ale… v tu chvíli se setkají. 

Dobrý den, dobrý den, koukám po vás už nějakou dobu. Támhle, jak jste se rozcvičovali, pak támhle, jak malá „šla tu abecedu“. Ano, ano, dobrý den, odvětí pan P. splavený potem, to je príma. 

No, pokud to takto malé půjde i v závodě, asi jí budu předávat cenu, slyší muž, zatímco si vytírá pot z očí, aby nebyl za troubu. No, bude! Vlastně už je :-) 

Cenu, říkáte? Hm. Proč? 

Oči si vypláchne vodou a zaostří. Brada mu padá na kolena. Kurva, do hajzlu! Omlouvám se, nepoznal jsem vás, to jsem teda… dobrý den! 

Pěkně se malá připravovala, hned jsem ji zaregistrovala, pěkné to bylo, ano, dodá a jde do zázemí závodu. 

Pak ji slyšíme mluvit do mikrofonu, improvizovaný rozhovor s ředitelem akce. Prý, kdy někdo překoná ten tvůj světový rekord, co držíš už téměř 40 let?! Nevím, odvětí, dnes mladí trénují jinak. Nedřou. Nenakládají si. Nedýchají pro atletiku tak, jako jsem to zažila já. Ale věřím, že se někde právě rodí atletka, pomalu roste a sílí a jednou mi ten můj rekord na půlku vezme, dodá. 

Tatínek bere Eli za ruku a povídá: teď mluví o tobě, andílku! 

Je jedno, že tomu tak asi není, světová šampionka Jarmila Kratochvílová mluvila všeobecně - přesto se to dnes tak nějak sešlo, že Eli i tatínek mají jasno. Je to na nich. Jednou ten den přijde!    

Za pár minut E-liška startuje. Běh Olympijských nadějí na 500m. Voda, kterou kropí pořadatel cílovou rovinku, se odpařuje snad ještě před dopadem na zem. Je to velmi rychlý závod a spojená kategorie Žáci 6-10 let. Létající anděl to vzal systémem start/cíl a dobíhá si pro zlatou medaili! 
……….
Dnešní Eli závod byl ze série: „Zátopkův zlatý týden“, několika závodů, které oslavují tři zlaté medaile, jež Emil Zátopek vyhrál na Letních olympijských hrách 1952 v Helsinkách v běhu na 10 000 m, 5 000 m a v maratonu. Tyto běhy se konají každý rok pokaždé ve stejných dnech, které připomínají dny olympijského triumfu Emila Zátopka (20. červece 10 000 m, 24. července 5 000 m a 27. července maraton).

Čekali bychom v místě stovky a stovky účastníků v jednotlivých kategoriích, slavné osobnosti, vipky takové i makové, královny sociálních sítí i  instagramové propagátory a online popularizátory běhů. Nikdo. Dokonce se v dětských kategoriích neprezentoval ani JEDEN JEDINÝ kluk! Taková hanba, taková ostuda… ne pořadatelů, ale všech, kdo přijít mohli! V centru Prahy o prázdninách! Nedivme se pak, podle toho to také na závodech v Evropě a ve světě s českou účastí a výkoností vypadá!   

FOTOGALERIE


Komentáře

Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit

(28.7.2020 19:49:33)

řekl bych ,že Eli něběží jako vítr ale jako divoký tornádo....i bouřka tady u nás v horách se stydí  zato jak je pomalá proti Elišce...moc vám fandíme,sledujeme a radujeme se...

 

 

 

 

 

(28.7.2020 20:52:16)

Bouřka, která se stydí :-)))) Super!!! 

Těšíme se na vás!!! 

(28.7.2020 15:04:52)

Tuhle Osobu potkat... omdlim! Paní Legenda! Závidím Eli... Motivace do dalšího závodu. A pak dalšího a ... Keep punching! 

(28.7.2020 16:41:47)

To, co pan P. s Eli absolvují, přináší i tyto krásné a historické momenty... Potkat někoho, koho 37 let nikdo v jeho sportovním výkonu nepřekonal, je... jak píšeš Ty, na omdlení. A já jim to závidím. A co víc, v kontextu této informace chystáme velké překvapení :-)  

(28.7.2020 13:13:20)

Mám husinu jak cyp. Amen...

PS: panu P. se vůbec nedivím, já si podle fotky říkala, kterápak to marmeládová čarodějka seniorka přišla Eli podpořit :-))))))))))

(28.7.2020 13:18:53)

Však 70 klepe na dveře... jak ten čas děsivě letí! 
JInak, moc lituju, že jsem to nezažila na vlasní kůži... 

(28.7.2020 09:51:53)

Eli, veliká, převeliká gratulace! Jsi super hvězdička, a věřím, že díky své houževnatosti, píli, jednou budeš zářit jako velká hvězda na Olympiádě.

Eli, k tomu přeji hodně sil, pevné zdraví!

 

(28.7.2020 11:28:56)

Děkujeme, Helenko, však po té cestě jdeme společně... my a vy všichni tady, co nás sledujete :-) A společně to zvládneme!