The Gold Standard | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

The Gold Standard

Zveřejněno 18.8.2022

Bude to deset let. Vlastně to deset let je, co jsme se rozhodli jít společnou cestou, žít na samotě v Novohradkách a věnovat se marmeládovému světu. Stvořit ho. Za pár měsíců můj největší úspěch na Mistrovství světa v Dalemainu oslavíme… třeba milým britským dokumentem Women in Food.

Odstartovat marmeládové šílenství, které proběhlo nejen českou zemí ve velkém stylu, vydat o tom všem knížky, vyhrávat soutěže, s desítkami přednášek a prezentací procestovat svět a v médiích být častěji, než doma, kdo by to čekal. A pokud hlavní rozhodčí i po deseti letech po našem prvním zlatu na WMA, mimochodem to byl souběžně poslední titul Nejlepší marmeláda světa a Nejlepší výrobce světa (od té doby se tento titul neuděluje) napíše, že jsme vytvořili… zlatý marmeládový standard, mohu spokojeně… odejít.  

Senzoricky posuzovat a hodnotit kvalitu marmelád, je pro rozhodčí této světové soutěže náročná a velmi odpovědná činnost. Za ty roky si troufnu tvrdit, že jsme se stali přáteli, a ač již s marmeládami nesoutěžím, jsme stále v čilém kontaktu a do Dalemainu se často vracím. Že bude ale těmto profíkům v hodnocení tisícovek výrobců a produktů napříč světem pomáhat moje kouzelná citronová z prvních dnů roku 2013, vyrobená v malé kuchyňce domku na konci světa, kde lišky dávají dobrou noc, není signál mobilu a sněhová vánice určuje, co se bude a nebude dělat, to je naprosto… šílené, fenomenální, dokonalé. Dobrá tečka za příběhem. 

Mimochodem, tuto královskou marmeládu, pro kterou byla v Londýně sloužena mše, která roky těšila královskou rodinu… a dodnes ji objednávají lidé slavných jmen i bezejmenní milovníci dokonalosti, můžete I TEĎ najít v našem EKONZUMU.   


Komentáře

Zatím zde nejsou žádné komentáře. Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit