U souseda, mišelínského Chrise Oberhammera | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

U souseda, mišelínského Chrise Oberhammera

Zveřejněno 23.12.2017

V předvánočním čase jsme si utekli pro pár našich hodin… jen já a on. Netušila jsem, co kuje. Odvezl si mě nocí na druhou stranu Dolomit, přes Passo Giau na Cortinu d´Ampezzo a dál do Dobbiaca, kam jsme často jezdívali kdysi… a odkud do Slunečné kavárny putují dobroty alpské pro naše hosty! Ale cesta vedla jinam. Restaurace Tilia, krása, pohoda a… dokonalost jedním slovem.
Tam jsem se seznámila s Chrisem, mišelínem ohvězdičkovaným! Tomu říkám překvápko, tomu říkám… miluju Tě, Pavlíku!


Nebyla to naše první mišelínská, ale byla to ta dodnes nejlepší. A nejlepší večeře mého života. Je v celku jedno, co jsme jedli, o to nejde, to bylo stoprocentní, ale nepíšu recenzi… jen jsem se chtěla podělit o dokonalý zážitek. Jo a Chris? Borec! Super kus, sympaťák, ukázal mi svoji knihu kuchařských postupů, takový deníček mistra kuchaře za posledních dvacet let! A zamiloval se. Do marmelád. Mimochodem, je to čípek, který do gurmánské velké bible Alaina Ducasee a jeho jménem vložil řadu receptů, takže… žádný vořezávátko! Po našem dlouhém rozhovoru jsem se utvrdila v tom, že moje a Pavlíkova představa o budoucí restauraci našeho resortu je 100% identická s jeho, že vidíme věci stejně, a že pokud k tomu měl kdo kdy připomínky nevkusné - některé šumavské gastro super podnikatelky např. - je to jejich problém. Koneckonců, stačí se ohlédnout :-)

Jasně, ještě musím dodat, že s Chrisem byl dost dobrej rozhovor v Egu Hospodářských novin, kousek vedle mého, o to bylo naše setkání vtipnější a divočejší!

Taky Tě baví dobré jídlo? Tak se zastav, ráda Tě tam vezmu na test, než otevřeme tu naší restauraci tady v lese :-)

Komentáře

Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit

(24.12.2017 12:31:16)
Jsem si jistej na milion %,že Ty a tvoje skvadra tu reštiku budete mít jednu z nejlepších co tam kdy byla a bude!
(25.12.2017 11:40:45)
100% a děkuju!!!
(23.12.2017 13:56:42)
Na restauraci pod Horou se už moc těším! A kdo ví, jestli někdy nebude její moc šikovná kuchařka ohvězdičkovaná :-))
(23.12.2017 13:59:09)
Ta příští, E-li, ta 100%