Válečná zóna v předvánoční Americe | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Válečná zóna v předvánoční Americe

Zveřejněno 17.12.2020

Vžijte se do života policistů v Minneapolisu. Město, ze kterého ultralevičáci a pokrokáři udělali, po nešťastné smrti černého kriminálníka, který se rval s policií, válečnou zónu. Následně policii poplivali politikové a pochybné vipky, plive se po ní dál, policisté se bojí i triviálních zásahů a zákroků, protože protivník je… čiré zlo nevážící si života druhého, ani svého. Začíná se vžívat, že se proti tomu Zlu téměř nesmí pozvednout ruka! Vžijme se i my, ale do života policistů… Na chvilku.  

Poslouchejme mainstream: „Město Minneapolis drží rekordní nárůst čísel v ozbrojených loupežích a krádežích aut. Oproti listopadu 2019 jde o skok čítající 537 procent!" Od květnové smrti sjetého násilníka Floyda bylo ve městě zastřeleno přes 500 lidí, a to je „rekord“ za posledních 15 let. Dobří lidé města se bojí, že se vracejí časy, kdy se městu přezdívalo „Vraždopolis, jiní se tomu vysmívají a z nastalé situace mají radost i užitek… Ne, to není legrace, těm, co řvali, že jen na jejich životech záleží, to velmi vyhovuje. Rabování, války gangů, loupení za bílého dne a nikdo se jim nepostaví. Aby bylo ještě hůře, radní města před pár dny odhlasovali odklon téměř 8 milionů dolarů od policie směrem k… „sociálním organizacím, které se věnují prevenci kriminality a péči o duševní zdraví obyvatel“. No tvl! 

Počet ozbrojených přepadení a krádeží aut stoupl úměrně tomu, jak idioti po celém světě, včetně jednoho pražského divadla, věšeli na baráky to rasistické heslo, vzývající k uznání práva na život jen pro jedny. 

Opakujme si to: 537 procent. „Ta čísla jsou ohromující,” řekl policejní mluvčí John Elder. „Popírá to jakýkoli princip uctivého chování a neznačí ani kousek lidské slušnosti,” dodal. Kriminálníci si vybírají svoje oběti většinou při rutinních aktivitách, když nedávají pozor. Nejvíc přepadávají ženy bez doprovodu a seniory. 

Je několik důvodů, proč počet násilných trestných činů letos roste: Rekordní nezaměstnanost. Společenské pozdvižení kvůli pandemii. Nedůvěra v policii. Nedůvěra ve vládu. Čtete dobře. Nabídla jsem vám pohled pisálků z Washington Post. Těch, co si myslí, že určují „standard“ a jedinou možnou pravdu. Americká levice tedy přijala vysvětlení. Ještě jednou:  

Takže, protože nemají práci – vraždí? 
Takže protože covid – vraždí? 
Nevěří policii – vraždí? 
Nevěří vládě – vraždí? 

Že by prý pomohlo, po tom lůza volá dennodenně, kdyby město sebralo policii další peníze, tj. velkou část sboru zrušilo a peníze dalo novým sociálním službám, nenažraným neziskovkám a aktivistům.  Potěš kozo, jestli by naopak nebylo efektivnější vložit do rukou policie práva a autoritu šerifů kdysi :-)  


Komentáře

Zatím zde nejsou žádné komentáře. Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit