Velký Den Bílého Čerta | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Velký Den Bílého Čerta

Zveřejněno 21.2.2022

Věřím, že vyhraju. Řekla Mia po obědě, ulehla k lehkému odpočinku a dál se věnovala jen vlastním myšlenkám. Je… jiná, než Eli a Max. Byli jsme od pátku v Bedřichově. Dopoledne trénink a odpoledne Mini Night Light Marathon v Jizerkách. Poprvé v životě poběží právě i Mia Ronja. Poprvé na běžkách.  

Loni na nich „jentaktak“ stála, s námahou obkroužila zámek, letos podědila první závodní set po starší sestřičce a absolvovala čtyři, ano… čtyři volné tréninky. Vlastně projížďky. Trénovala sama sebe. Nikdo ji nic moc nevysvětloval, ve stopě byla celkem tak do dvou hodin součtem. Přesto na tento závod moc chtěla, vyprosila si registraci, vyprosila si dvoufázový týdenní tréninkový plán na suchu (po vzoru J. Ingebrigtsena, který takto trénoval od dětství a ona jeho příběh zná nazpamět) a noční přejezd z domova do Jizerek… stovky kilometrů… snad ani nespala.

Od startu vyletí jako šíp, nikdo to nečekal! Fakt ne. Ve stoupání k mohyle má ale už obrovský náskok, leč… padá. Vstane a letí dál. Ví, že padnout jeden může, ale vstát a přidat, to musí! Jen se nevěřícně otáčí. Proč se tolik otáčí, ptám se sama sebe? Proč najednou zastavuje? 

Z mého místa to nebylo dobře vidět, ale… nemá jednu lyži! Jedna běžka se uvolnila (tady je třeba pokárat pana trenéra, který je nasazoval) a jak Mia upadla, tak lyže sjela po svahu dolů. Pech. Smůla. Neuvěřitelné? Jeden z diváků s ní naštěstí za Miou doběhl, nasazeno a běží se dál! Chvilku to zabralo. Miu tak dojedou dva kluci. Holka žádná. 

Před cílem Mia dojíždí v pořadí druhého chlapce, vystoupí ze stopy, objíždí ho, ten však „vyčerpáním“ padá a Miu strhne na zem. Zamotají se do klubíčka, ale poblíž je Mii tatínek, oba rozplete, postaví na nohy a stejně tak oba postrčí k finiši. Nervy! 

To snad ani není pravda. První závod - první vítězství. Mia je v sedmém nebi a Eli jde na start. Je natěšená, na lyžích si poskakuje a strašně se těší. Vyrazí opět v nejrychlejší reakci, při stoupání je v první trojce, avšak v druhém kole poleví a do cíle doběhne pátá. Prý ji to dnes nejelo. Přesto mezi specialistkami na běžky… malá atletka v elitní pětce! 

Mia sobotní den prohlásila za Nejdůležitější v jejím životě. 

P.S. Mia Ronja trénuje vedle E-lišky jaksi samospádem, a to nejen na běžkách. Volně, většinou podle toho, co právě „dělat“ v tréninku chce. Její zapálení, nasazení a touha… včetně sebedůvěry, jsou k pohledání. Říkala mi to Janina, říká to Radek, občas to prohodím sama, je… jiná :-)

Fotografie a videa najdete opět ZDE

Pokud jste se rozhodli podpořit malé sportovkyně na jejich cestě, pak návod a velké poděkování najdete ZDE


Komentáře

Zatím zde nejsou žádné komentáře. Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit