Větší výzvu jsme si přát… nemohli :-) | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Větší výzvu jsme si přát… nemohli :-)

Zveřejněno 26.2.2021

Hlavní E-lišky kouč právě přihlásil naší malou atletku na světovou krosovou událost roku. Neobešlo se to bez velkých diskusí, spřádání plánů a bez řádné analýzy našich možností. Všech. Eli je prvním rokem v kategorii U8 a poběží tedy jako nejmladší… trať 2 kilometry. Umíme jí, jasně, ale tohle bude jiný kafe - srovnání s celým světem! 

Máme pár (doslova) týdnů na přípravu a pak ostrý start. Závodu se účastní Eli mnohé instakamarádky, velmi dobré běžkyně z různých koutů planety, se kterými denně sdílí tréninky, závodní úspěchy i neúspěchy, školní radovánky, bláznění a různá dobrodružství. Víte, že nejedna z těchto malých závodnic absolvuje domácí školu, jako Eli?  

Mistrovství světa v přespolním běhu. 

Nic podobného jsme nezažili, ani náhodou, ani přičuchnutím, ale intenzivně jsme po podobné zkušenosti volali. Bez ní by to nešlo. Ted, šlo, ale do kopru.  

Po znemožnění odletů z EU do USA, kdy E-liška přišla na konci roku 2020 o start na prestižním halovém mítinku v New Yorku, kam měla namířeno prohnat faldy černým americkým gazelám, bude tohle konečně to, co hledáme. Amerika tehdy nepřijímala, a nepřijímá dodnes lety, přesněji občany EU pro strach z C-19. Trochu jsme to obrečeli, malá se chystala na dvoustovku a skok do dálky a papírově měla velmi velkou naději…  

Hledáme často mezinárodní konfrontaci, velkou konkurenci a výzvy. Jen tak se roste. Na Dolomiti Extreme Trail byla Eli před dvěma lety pátá. Loni v Bolzanu, na slavném silničním běhu světového významu první v U7, a poté ve Švýcarsku druhá! Dalších mnoho nasmlouvaných účastí nám překazil covid. Tak nyní!  

Mistrovství světa v krosu - Globální pohár 
Bathurst / Austrálie

Letošní superzávod je současně reklamou na IAAF WORLD ATHLETICS CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIP 2022, který se bude konat právě v australském Bathurstu příští únor. 

Racing for the Glory and the Medal 

Náš cíl? Projít březnovou virtuální kvalifikací a dostat pozvánku do finále! Pouhých deset nejlepších běžkyň co věková kategorie, a druhý dubnový týden souboj o titul! 

Pořadatelé říkají, že: Závodíme pro slávu a pro medaili.

Já dodávám, že my závodíme především a hlavně pro radost ze závodu samotného, pro možnost čestného souboje, z nadšení na startovním roštu, které předchází jedinému - běhu s větrem ve vlasech! Eli nechápe slovo sláva, není to ani třeba, stejně jako nezná slovo tréma, nervozita nebo strach ze soupeřek. Má radost z medaile, to ano, ale tím NEJ je pro ni… nadšení z popasování se, z „pouhopouhého“: Leť anděli, leť!  
Tak držte palce :-)
 


Komentáře

Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit

(27.2.2021 16:53:53)

Příště se polepším a dám do krabice. Ale je vidět, že Pavel je džentlement, když jsi dostala i Ty, moc jich zase nebylo.

At už ta bestie čínská vychcípá.

(27.2.2021 17:17:42)

Ale P. není čínská... ale žižkovská bestie :-))))))

(27.2.2021 09:23:34)

Elinko, to je super! Jen leť , leť andílku, budu na tebe moc a moc myslet, držet pěsti.

:-))))))))

(27.2.2021 15:03:21)

Děkujuuuu, Helenko, a ještě jednou děkuju za ty tvarohové trojhránky před tréninkem :-)))) Většinu mi ale snědl taťka :-))))

(27.2.2021 07:34:33)

Mila Blani, vsechny zpravy o Eli a rodine jsou mi velkou utechou teto divnodobě

(27.2.2021 07:37:25)

Correct. V teto dobe.

Sleduji vsechny uspechy a zustavam kmenovou fanynkou i nadale! Pusu vsem ze zasnezenych Beskyd, vcera tu bylo jaro a dnes opet snih...

(27.2.2021 07:40:51)

Correct potreti :-)))))

V teto divnodobě, kdy uz samoreparacni pochody dusevni pohody selhavaji...

(27.2.2021 15:04:49)

Ahoj Jani, ahoj vy tři, máme vás moc rádi a děkujeme za podporu! Eli poběží i za Tebe!!! 

(27.2.2021 02:48:21)

Gratuluji a drzim vsechny 4......Eli let

(27.2.2021 15:03:51)

Krásně děkuju a slibuju, že teda jako jo, že poletím :-)))))