Zlatý víkend | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Zlatý víkend

Zveřejněno 4.10.2020

V neděli jsem sklízela hromadu zeleniny na šparglovně, sluníčko pálilo na plný kule, paráda. Eli volá z Hradce, kam jela na Hradecký maraton, že je tam takový slejvák, že hodinu před závodem už nemají žádné suché oblečení. Přesto se půl hodiny rozcvičovala, aby vyrazila připravená a jako střela - samo jen v titěrném dresu, nač máčet zimní bundy, jako konkurence :-)

Po doběhu zalezou s tatínkem do stanu ČSOB (jednoho z partnerů akce), aby se oblékla v suchu, a všimne si, že se tam koná charitativní akce. Každý může na 2 minuty dělat sedy-lehy a kliky a dřepy, a za každý jeden ČSOB věnuje korunu na tzv. chytrou bionickou ruku pro sportovce Lukáše, který o vlastní ruku i nohu přišel. Super akce, poví a jde na věc. Pár minut po vítězném doběhu závodu, a za dvě minutky, s rozvahou vystřihla 79 sedolehů a hned poté 132 dřepů. Na kliky nedošlo, bo ji volali na stupně vítězů! 

Závod zlatý, ok, výkon v charitě exkluzivní, ok, ale Nejvíc je TO pochopení, proč a pro koho v tom stanu cvičila! Já věřím, že si tuhle lekci bude Eli dlouho pamatovat a že nezůstane v jejím životě jen u této jedné! 

O den dříve, v sobotu, E-lišky tým vyrazil na České Budějovice, na další kolo seriálu Night Run. Tak trochu se nám tím uzavřel první závodní rok v Čr. Loni jsme na ten stejný závod přijeli z Polární expedice a byl to Eli první běh v Čechách. Vyhrála loni, a tak jela letos obhajovat. Budějovické náměstí 2x. Pěkná nálož. 

Eli od startu určovala tempo celé dvě kola a po drobném „strkacím konfliktu“ v poslední zatáčce ji předběhl… za ní do té doby běžící kluk. V zápalu boje jsou děti opravdu trochu moc… hrr. E-liška vyhrává mezi dívkami, bere zlato a… přijímá také několik blahopřání od fanynek, ať věku dospělého, nebo dětského. Přichází k ní také asi desetiletá dívka s tím, že je Eli hrozně super, šikovná, že má úžasné břišáky a že řvala nadšením u tratě, aby Eli vyhrála - a že její kámoška prý řvala ještě víc :-) Roztomilé momenty, už jako pomatený u trati neřve jen tatínek :-)

Co víc? Podpořit a fandit přišla i Radka z Budějek, našich holčiček kamarádka a teta. Já jí moc děkuju za fandění i pomoc! Naše malá atletka si to prostě… užila. 

Rok za námi. Za námi též přes 70 závodů. Z toho jen 3x v bězích pod bednou. Hodnocení přijde příště, ale my tady za zdí už dnes věříme, že je to dobrý základ pro dalších 11 let na cestě za OH 2032! Tedy, za ten kvalitní základ nemáme ani tak výkony, ale především vztah E-lišky k běhání, ke sportu, k tréninku… 

A několik fotek z Hradce i Budějek. 


Komentáře

Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit

(5.10.2020 18:42:22)

Ahoj, Eli gratuluji, kdybych vedela, ze bezi v HK tak se prijedu mrknout, mam to kousek. Tak priste. Blani pozdravuj Miu a Maxe a zbytek zameckych. 

(5.10.2020 18:51:33)

Ahoj, Andreo, díky za pozdravy, vyřízeno! Eli oceňí každou pokřikovačku a plácačku :-), tak to je škoda... No my dáváme info o závodech, kam jede, jen na instagram, to bych to tady tím běháním už úplně jinak zahltila. Snad to vyjde příště :-) a někde poblíž! Celá parta mává! 

(5.10.2020 14:51:52)

Zdravím to moje milé sluníčko a přeji vše nejlepší k jejím dnešním jmeninám ❤️❤️❤️

(5.10.2020 15:18:38)

krasne dekujeme a zdravíme z pražské Julisky z treninku! Pusu! 

(5.10.2020 14:00:11)

Ahoj holky, moc Elišce gratulujeme k oběma závodům. :-) Jsme rádi, že v Hradci porazila Šárky velkou soupeřku Zuzku Novákovou, je taky hodně dobrá. ;-) My jsme tenhle závod v plánu neměly. A jak jsem se dívala, tak moc holčiček tam neběželo a ještě ke všemu pršelo. My jsme byly pozvaný na jeden atletický závod do středních Čech, kde Šárka vyhrála ve čtyřboji nad 20 holčičkama, takže jsme si to hodně užily. A nám tam teda nepršelo, svítilo sluníčko, akorát byl velký vítr. :-) Je škoda, že se holky neviděly a ani nevím, kdy se teď uvidí, když je nouzový stav. :-( Snad se to tím trochu zlepší a zase se bude moci závodit. Budeme se moc těšit na příští společný závod ! Šárka moc pozdravuje Elišku i Miu !!!

(5.10.2020 15:20:36)

To jsem rada, ze si Sarka vylepšila náladu na úspěšných zavodech. Moc pozdravu a příště... někdy a někde. Čert vi, co teď bude...