Nechceme růst. Malé firmy obětují vyšší zisky, aby neztratily podstatu | Blanka Milfait | domácí marmeláda, Slunečná kavárna

Nechceme růst. Malé firmy obětují vyšší zisky, aby neztratily podstatu

Zveřejněno před 6 lety

Komentáře

Pro možnost komentovat se musíte Přihlásit

(25.1.2018 13:12:41)
Čtu tento článek po půl roce od vydání a přesně tak dlouho řeším totéž. O prázdninách jsem dostal nabídku na investici, kterou jsem odmítl a nyní po novém roce opětovně. Zní to lákavě, vyrábět desetitisíce chilli omáček měsíčně, mít spoustu peněz a volného času. Investoři by zajistili, pozemky, skleníky, výrobnu i lidi, kteří by to vyráběli, já bych byl jen tváří firmy a tvůrcem nových receptur. Fuj, už vidím jak nějaká chudák ženská za minimální mzdu každičkou papričku zkontroluje a rozřízne, jestli není plesnivá vevnitř, to samé s každým kouskem ovoce a zeleniny. Když to neudělá a hodí tam plísní chycený kus, celou várku můžu vyhodit, protože bez chemického ošetření by to začalo kvasit a bouchat. Pár takových výrobků a firma a její jméno jde do kytek. Co Vám mám povídat Blani. To si raději budu dělat sám s nejbližšími, vyrobíme toho méně, místo Porsche budu mít Opla, ale radost z každé reakce zákazníka se kterým si rád podřistám na trhu :-) . Ty reakce typu "ty vole, takhle chutná chilli? neskutečné" jsou k nezaplacení. Ten článek je přesný jak japonský vlak.
(25.1.2018 13:45:19)
Jsem ráda, že jste tam došel, Radovane. Vidíme věci stejně, a co si prožíváte dnes, já žila poslední roky , ale výsledek máme stejný! Nejlepší věci na světě se nevyrábí "ve fabrikách" a neprodávají v supermarketu! Držím palce!